Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészek, segítség! Hogyan...

Művészek, segítség! Hogyan állapítható meg egy alkotásról, hogy jó?

Figyelt kérdés
Feleségem szeretne pár eredeti képzőművészeti alkotást a falra. Jön a születésnapja és anyósom ajánlott pár képet jó áron, feleségem állítólag ismeri és szereti a művészt. Megnéztem a képeit de valami nem tetszik az egészben. Ilyen krikszkrakszos, nyomasztó képei vannak. Nem biztos, hogy látni akarom őket a falunkon. Honnan tudom, hogy átverés vagy igazi művészet? Nem értek hozzá.

2020. máj. 11. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy átverés? Absztrakt kép, sokak szeretik.

[link]

Nyilván nem egy Pollock, mert azt nem lehet megfizetni.

2020. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megtaláltam interneten. Szerintem ez nem absztarkt.
2020. máj. 11. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy képzőművészeti alkotás - ha belegondolsz - nem egyéb, mint néhány léc, vászon és festék összessége. Az érték nem ezekben van. Ami értékessé tesz egy képet, az a benne lévő szellemi tartalom.


Ha szeretnéd eldönteni, hogy egy kép értékes-e (amellett, hogy tetszik), először a művészt vizsgáld meg! Ki ő, mennyire elismert a festők között, hol végzett, milyen a sajtója, hány kiállítása volt, mely múzeumok vagy galériák foglalkoznak vele? Külföldön volt-e tanulmányúton vagy kiállítani?

2020. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszod. Még van egy kis időm de nehéz dönteni. Utánanéztem a művész munkásságának és elég ismertnek tűnik, legalábbis volt sok kiállitása és a képei is fent vannak interneten.
2020. máj. 20. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!