Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha elkezdem megosztani a...

Ha elkezdem megosztani a műveimet, akkor mi rá a garancia, hogy nem, , lopjàk el"?

Figyelt kérdés

Lassan tíz éve írok, már írtam rengeteg novellát, verset, elbeszélő költeményeket, forgatókönyveket, dràmàt, haikut, slameket, dalszövegeket és zenei alapokat, így már születtek kész zenék is. Jelenleg az egyik forgatókönyvem megfilmesítésén dolgozom(animàciós film lesz). Vannak már félkész regények, és kisregények is, igaz ezeken van még mit dolgozni, de azt hiszem hamarosan eljöhet annak az ideje, hogy megmutassam a világnak ezeket.

Eddig nem nagyon mutogattam semmit senkinek, csupán két hozzáértő személy adott néhány művemre kritikât, ők mindketten írók, és költők voltak. Szerintük lehet bennem tehetség. Talán egyszer ki is adatom néhány művemet, de addig is szeretném megismertetni őket emberekkel, hátha lenne kereslet az alkotásaimra. Arra gondoltam, hogy egy Youtube csatorna erre megfelelő lenne egy Facebook oldallal. Működhet ez? Másik fontos kérdésem pedig az, hogy ha közzéteszem a kész alkotàsaimat, akkor mi rá a garancia, hogy nem fogja senki ,,ellopni"? Tehát sajátjaként feltüntetni, és úgy kiadatni, vagy hasonlók? Félreértés ne essék, nem gondolom magamról azt, hogy én vagyok a legjobb, és ezért lopnànak tőlem, de az Ördög soha nem alszik, mint tudjuk. Én pedig egyelőre nem vagyok tisztában a dolgokkal, és úgy szeretnék azért mindenbe belekezdeni, hogy nagyjából tudom minek mi a menete.

Kérem, csak az válaszoljon aki értelmes választ tud adni! Előre is köszönöm!


2020. máj. 11. 22:20
 1/10 A kérdező kommentje:

,,lopjàk el"*

Kritikàt*

Azt még elfelejtettem írni, hogy álnéven osztanék meg mindent.

2020. máj. 11. 22:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, a mai világban ahol élünk megvan rá az esély, hogy ha internetes platformok segítségével hozod a nyilvánosság tudtára, akkor ellopják azt. Ezért ha tényleg komolyabb terveid vannak ezekkel a dolgokkal kapcsolatban szerintem keress fel egy kiadót és velük beszélj.
2020. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem érdemes lopni, ez az egyetlen garancia.
2020. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs rá garancia.


Komolyan veszed s nyomatékosítod, hogy a tied.

Pl kiadás, levédetés.


Az álnév picit más fogalom, mondjuk úgy: Alkotó/művész név.


De ha online-n adod ki, lehet ellopja valaki, de számodra ott van a bejegyzés/feltöltés dátuma + az eredeti fájl a gépen s ott is látni a tulajdonságok közt az időt.


Szóval, ha védve van hivatalosan onnantól kezdve, ha viszont látod valahol be is perelheted az illetőt, ha sajátjaként tűnteti fel.


Ha neved ott van s pl csak terjeszti az neked jól jöhet, de csak akkor, ha pl az ő weblapján a te "könyved" linkje szerepel.


Így ő is és te is szereztek online nézettséget, ami plusz bevétel.


Ha valakinek pár rész, esemény megtetszik s felhasználja másképp megfogalmazva ott nincs mit tenni.


Ez kb olyan, hogy toyota autót gyárt, de mellette sokan mások is, de mégis különböznek.


Én alkotásaim alapon egyediek, olykor elvontabbak,de mindegyikben szerepel az aláírásom s egy általam kreált sorszám is.

Teljes táblázatot vezetve (ha megveszik, akkor az illetők nevei, adatai amiket megrendeléskor feljegyzek)

+ dokumentálva van a készítési folyamat képekben, ott pedig dátum is megleshető.


Ennél többet nem tudok megtenni a védelmük érdekében.


+blogolás


Ha pl 1-1 részét posztolod blog-bejegyzésként ott is van dátum.

+bevétel.


S érdemes screen sh.-ni magadnak mappába, ha netán megszűnne az oldal/blog.

2020. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4#-es vagyok.


Az lemaradt, hogy nem szöveg formájában alkotok, de gondolom észrevehető.


(szobrászattól kezdve grafikáig sok ágon ügyködök.)

2020. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2020. máj. 14. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is írok, egy keveset már publikáltam is. Őszintén szólva MINDEN kezdő író azt hiszi magáról, hogy az ő műveit el fogják lopni. Nem akarlak megbántani, de legfeljebb csak egy másik kezdő lopná el az írásaidat. Nem azért, mert béna vagy, hanem mert az írások nem popdalok, igazán nem látom értelmét, mi értelme ellopni. Se meggazdagodás, se nagy társadalmi elismertség nem vár arra, aki jó novellát ír. A Pink Floydtól érdemes lopni, nem tőlünk, ez van.


Ha elfogadsz egy tanácsot: abba a hibába esel, amibe nagyon sokan. Ennek így nem sok értelme van. Ha kiteszed nyilvánosan a műveidet, megfosztod magad attól, hogy máshol publikálhasd, pályázatra beküldhesd. Ha tényleg van benned tehetség, miért nem létező, valós és komoly eredményekkel, valós publikációs eredményekkel bíró pályázatokra küldöd be? Vagy kerüld meg a pályázatokat, és küldd be irodalmi magazinoknak. Én most küldtem be két művet a Napútnak, és az egyiket már biztos leközlik. Semmi értelme megosztani blogokon, YouTube-on stb. Azt javaslom, a valós publikálási lehetőségeket keresd.

2020. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Levédetni amúgy fölösleges. Minden művet a megszületés pillanatától véd a törvény, levédetni fölöslgeses macera. Inkább arra figyelj, hogy tudd igazolni, hogy a tiéd, például van dátumos screen shotod vagyiylesmi.
2020. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*vagy ilyesmi
2020. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm. :)
2020. máj. 16. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!