Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire lehet kifejezőnek...

Mennyire lehet kifejezőnek nevezni a fotóimat? 18L

Figyelt kérdés

Tudom, nem egy profi 2 milliós géppel vannak elkészítve, de sajnos erre futja most. Az állataimat fotóztam elsősorban, a többi csak természetkép. Szerintetek mennyire jók?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2020. máj. 29. 12:25
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Nem ''profi'' akarok lenni, nyilván nem is gondoltam, hogy húú, de jók a képek, csak elég volt az itteni emberekkel azt éreztetnem, hogy szeretek fotózni. Sosem választanám ezt megélhetésként, mert éhen halnék, csak érdekelt mások véleménye is. Ennyi. :)
2020. máj. 29. 14:31
 12/43 anonim ***** válasza:
53%
Akkor is érdemes bele tanulni. Saját magadnak lesz nagyobb élmény :)
2020. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
20%

Akkor miért kérdezel hülyeséget?

ezek neked tetszenek, ennyi. egyébként meg a saját facebook idővonaladra való képek. Mint fotók szart sem érnek. Se kompozíció, se megfelelő technika, se hozzáállás.

Birom mikor valaki kérdez, és mikor választ kap megsértődik.

2020. máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
24%

Az első képen fos a háttér, kiégett egy rakás képrészlet, rossz a wb. Unalmas, középre komponált kép, ráadásul a kutya feje olyan, mint ha el akarna aludni. Semmi élet nincs benne.

a második kép még elmenne, de az is egy otthoni cukifotó max. jóval több kell ahhoz, hogy fotónak lehessen nevezni. Mondjuk rendes kompó meg háttér. Nem menj olyan közel, helyezd őket rendes térbe, legfeljebb cropolsz a képből

a harmadik kép egy az egyben kuka. mit kell rajta nézni?? a két szélére rakott szemet vagy az egyharmad orrot? Művészettel ne gyere, ahhoz sokkal de sokkal több kell. érdekes portrénak meg rossz.

a negyedik akár jó is lehetne, ha megvágtad volna rendesen. ha a kutya feje és a patkány töltené ki a képet jó lenne. Ki kíváncsi a szekrényre??

Az utoló sziluett fotó olyan balsúlyos, hogy megfordul állóba mindjárt. Ha sziluettet fotózol akkkor kapd össze magad mindenki azt hiszi könnyű. Oda ma már KELL a különleges téma, vagy a mozgás a képen. ezek nélkül meg se nézik.

2020. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg, csak nem értem ezt az alpári megnyilvánulást. Viszont sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen egyszerű kérdésen is össze lehet veszni... Grat. 👏😅
2020. máj. 29. 20:37
 16/43 anonim ***** válasza:
59%

Embereknek saját nyomorult életük miatt vannak frusztrációi. És mivel nincs kivel kibeszélni, itt adják ki.

Nem a kérdéssel van baja, az élet fáj neki. Az ilyet csak sajnálni lehet.

2020. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha fotózással kapcsolatos véleményeket akarsz, ott a facebook. Tele van fotós csoportokkal, ott fogsz kapni véleményt és tanácsot is.
2020. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
29%

Magam is foglalkozom vizuális kultúrával, kedves Kérdező! Remélem, amit a képeidhez fűzök megjegyzésként, az nem lesz számodra bántó -nem annak szánom.


Mindenképp folytasd a fotózást! Sose arra figyelj, mi nem jó egy képen, -maga a fejlődés a gyakorlat által jön meg. Hibázni lehet, kell és kötelező... mert hasznos! 100 vacak képet kell elkészíteni ahhoz, hogy 1 jól sikerüljön. Ha már 100-ból 10 jól sikerül, akkor zseni vagy :) Michael Freeman: Fotósszemmel c. könyvében találsz legjobb instrukciókat a képkivágás különféle módozatairól.


Bocsáss meg szegény frusztrált hozzászólónak! Ő abban a tévhitben él, hogy egy kép csak egyféleképp lehet jó: úgy, ahogy ő annak látja. Ez nyilvánvalóan alaptalan. Pl. a harmadik képen a kutya és a szekrény nagysága egyaránt arra szolgál, hogy relatíve kicsivé tegye a patkányt, egyúttal mindkét szereplő a legkisebbre, de mérete ellenére főszereplő patkányra irányítja a néző figyelmét. Az a kép úgy jó, ahogy van. Lehetséges, hogy ez a magából kilelt válaszoló foglalkozik fotózással, tegye azt! De mivel az emberekkel foglalkozáshoz nincs meg a felkészültsége, azt inkább ne fejlessze. Van ám hova.


Linkelj be még a képeidből!

2020. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Most ''csak'' ennyi van a laptopomon, köszi, ha megnézted. :)

2020. máj. 31. 13:56
 20/43 anonim ***** válasza:
0%

10:15-ös vagyok. Köszi!


Az utóbbi 3 kép nagyon jó. Hogy ítéled meg -saját meglátásod szerint- a madarason jó így a színmanipuláció?


Azt a kutyát nagyon szereted, ugye? Látszik az ábrázolásmódon. Tessék kihasználni a szőrének tarkaságát a fotóidon. Jó a tollas is, van tehetséged a fekete-fehér fotózáshoz is. Javaslom, nézz utána a low key lightingnek, magam is használom, karaktert ad.


Tessék fotózni, sokat! Tessék okulni a saját képeidből. Tessék kiállításra járni, és -akár- egy saját képi nyelvet kialakítani. Jó kreatívkodást!

2020. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!