Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jobb agyféltekés rajzolást...

Jobb agyféltekés rajzolást kicsit úgymond csalásnak érzem, nem igazságtalan pl egy rajzversenyen egy kalap alá venni más munkákkal?

Figyelt kérdés
Egyre több ilyet látok, hogy rajzpályázatot ezek a fénykép-szerűen másolt rajzok nyernek meg. Jó sok pénzért megtanulnak egy technikát, amivel ugyan csak másolni tudnak majd ilyen gyönyörűen, de látom ez nem akadály hogy minden pályázatot megnyerjenek ezek a gyerekek. Ha meg van egy tehetséges, művészi érzékű gyerek, akinek a szülei nem engedhetik meg maguknak ezt a drága tanfolyamot, elveszik kedvét a rajzolástól a környezetében lévő jobb-agyféltekés módszerrel dolgozó gyerekek. Tapasztalat! Amíg a városunkban nem volt ez a módszer gyerekek számára tanulható, addig a zsűrizők értékelték az a saját fantáziából született egyedi műveket, most mintha már ez nem lenne érték...

2020. jún. 3. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a tanfolyam nem másolni tanít elsősorban, hanem másként tanít meg nézni és látni

egy csendéletet vagy portrét festő ember is másol ennyi erővel, nem csak a fényképeket másolók

azzal egyetértek, hogy az igazi tehetségek a képzeletükből "másolják" ki a képeket, és ott a legfontosabb az érzelem vagy a gondolat átadása, nem a kép hipperrealisztikussága

2020. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A jobb agyféltekés rajz sajnos valóban másolás. Jelenleg egy egyetem művészeti karán vagyok hallgató és művészeti gimibe jártam. Az ottani tanárok véleménye is ez és nem is tanulunk semmi ilyesmit.
2020. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!