Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Világhírű festmények közül...

Világhírű festmények közül melyik a kedvenced?

Figyelt kérdés
Az általad ismert, világhírű festők melyik alkotásával díszítenéd szívesen otthonodat? Melyik szobának falán látnád szívesen?

2020. aug. 27. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A sikoly", Edvard Munch.


Nem vagyok nagyon otthon a festészetben, de ezt a képet nagyon kedvelem. Bár hogy a szoba falára kitenném-e... :)

2020. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"A sikoly" nem egy derűs, vidám kép, mégis hogyan lett a kedvenced?:)
2020. aug. 28. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire lehet világhírűnek nevezni, de a világ minden részén osztjàk a neten Koday László festményeit. Bármelyik művével kidíszíteném a házat, nagyon gyönyörű mind, csak az a baj, hogy egy tenyérnyi képe kerül 100-200 ezer forintba, szóval felejtős. Majd talán egyszer.
2020. szept. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átlagemberek közt biztos nem híres, de a természetfestészetben és paleoművészetben az egyik legnagyobb: Charles R. Knight Leaping Laelaps című őslénytani képe. Pont magam elé tenném, az íróasztalom mögötti falra.

És azért szeretem mert egyrészt gyerekkoromban sokat bámultam és erős emlékek fűződnek hozzá, másrészt mert a tudományos természetillusztráció témakörében nagy jelentőségű alkotás és érdekes sztori áll mögötte. Ez volt a világ egyik első képe, amin a dinoszauruszok mozgékony, erőteljes állatokként jelentek meg. Maga Knight ellenezte a kép témáját, mert ő lomhának vélte az őshüllőket, de Edward Drinker Cope kutató pár nappal a halála előtt rábeszélte, hogy fesse meg a képet az ő elképzelése szerint. Hetven évre rá bebizonyosodott, hogy kettejük közül Cope-nak volt igaza, így a festmény évtizedekkel megelőzte korát.

2021. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves négyes válaszadó, köszönöm szépen, hogy hozzá szóltál a kérdéshez) Meg is néztem a dinoszauruszos festményt. Személyes véleményem ugyan, de szerintem ezek az állatok nem úgy néztek ki, minthogyan manapság szokás őket ábrázolni. Nekem a festményen is olyan csúnyáknak tűnnek, de lehet, hogy valakinek ilyeneknek is tetszenek:) Azért feltételezem, hogy nem úgy néztek ki a dínók, ahogyan lefestik őket, mert az első emberek is, nem majom külsejűek voltak, sőt, sokkal szebbek voltak, mint mi:))

Az első embert Isten formálta, ezért az ősszüleink - Ádám és Éva - nagyon szépek voltak. Ha tehát az első emberek "tudományos" ábrázolása gyakran torzít, akkor feltételezem, hogy a dínók sem olyanok voltak, mint ahogyan ma mutatják nekünk.

Az emberiség korai történelméről érdemes olvasni ezt a kitűnő könyvet: [link]

A kötet eredetileg angol nyelvű, a magyar fordítás nem ideális, de a lényeg megértését jól segíti. Ajánlom olvasásra mindenkinek, akit érdekel közös történelmünk, múltunk.

2021. jún. 5. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!