Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Osztrák/német vadászházak,...

Osztrák/német vadászházak, kastélyok sötétbarna színű fával (akár dúsan faragott fával) borított beltereire milyen német, vagy angol keresőszavakkal keressek rá? Olyan találatokat szeretnék, amelyeken... Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Olyan találatokat szeretnék kapni, amelyeken valóban szinte padlótól plafonig sötétbarna, dúsan faragott, vagy kevésbé részletgazdagon faragott (vagy akár esetlegesen faragás mentes) fa "falak" (falak sötét színű fával történő borítása) látható.


Olyan több száz éves, igazi német, sötétbarna fa faldekorok jöhetnek szóba. Talán német (illetve osztrák/svájci) reneszánsz, vagy ónémet, netalán barokk, neobarokk stílusú fa burkolatok lehetnek ezek?



2020. szept. 16. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég ellentmondóak az igényeid. Többszáz éves vadászházat nemigen találni, mert ezeket nem tartották meg eredeti formájukban, mert nincs olyan muzeális értékük, mint mondjuk egy kastélynak. Aztán ott van, hogy barokk, reneszánsz építészetet szeretnél, de közben szabadon hagyott falakat is szeretnél látni, holott ezeknek a korszakoknak pont a dúsan díszítettség az egyik meghatározó jellemzőjük és nemigen fogsz a reneszánsz és barokk műves építészetben szabadon hagyott falakat látni. Mindenesetre megpróbáltam párat összeszedni.


German baroque rooms:


[link]


Eagles' nest interior:


[link]


german renaissance interiors:


[link]

2020. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, de két dolgot alaposan félreértettél.


A több száz éves egy támpont volt. A középkorira, barokk korira, ónémet stílusra vonatkozott, nem mindenre. Nyilván az erdészház/vadászház legfeljebb száz éves korig jöhet szóba _HA_ rogyásig van sötétbarna faragott, vagy kevésbé faragott, vagy csak minimálisan faragott (például kazettás) hangulatos fa panelekkel.


"Ezeknek a korszakoknak pont a dúsan díszítettség az egyik meghatározó jellemzőjük."


Ha valamit, ezt hosszú-hosszú évek óta magam is nagyon jól tudom! ;)


Amit viszont ezzel kapcsolatosan durván félreértettél, az az, hogy nem egyszerre kívánom ezt látni mindet egyben (hiszen ahogy ismét idézem lent magam, ez csupán (külön-külön) korszakok felsorolása volt), hanem támpontot adtam a felsorolással, hogy minél több esetleges szempontot lássanak a hozzászólók, hogy ezzel is jobban el tudják a kérésemet képzelni azért, hogy minél kielégítőbb segítséget tudjanak nekem nyújtani.


"TALÁN német (illetve osztrák/svájci) reneszánsz, VAGY ónémet, NETALÁN barokk, neobarokk stílusú fa burkolatok lehetnek ezek?"


Azért mégegyszer köszönöm a segítséget, ám csak nem teljes az örömöm, mert a létező legnagyobb gond az, hogy csupán egy ember volt hajlandó segíteni próbálni nekem. Eddig.


Emberek, kérlek írjatok!


Óriási szükségem lenne az osztrákos/németes régi korok hangulatát idéző sötétbarna színű (dúsan, vagy csupán "kazettásan-kevésbé" faragott) fa panelekkel káprázatossá tett kastélyok, erdészházak beltereinek sokaságára!

2020. szept. 16. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!