Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miert csinalja ezt a hangom...

Miert csinalja ezt a hangom (enekles)?

Figyelt kérdés

Szoval nem tudom meghatarozni, hogy basszus vagyok-e vagy bariton. Es nem is az zavar, hogy nem tudom magam "bekategorizalni", hanem, hogy miert nem megy.


Szorongassal kuzdok, eleve halk a beszedem. Legtobbszor mikor sokaig nagyon stresszes vagyok mar az E2 is nehezebben jon ki. Egyebkent olyan C#2 szokott menni kozepes szorongas mellett. De mikor meditalok akkor nagy nehezen de kijon a B1-Bb1 is. Olyankor a D2 es a C#2 konnyu, a C2ot picit kell eroltetni. De sokszor mikor szorongosabb vagyok akkor egy ido utan a mely hangok eroltetesetol fajni kezd a hangszalam es utana meg ugy se tudom kienekelni oket. Pedig szerintem eleg "teltek" (keresre szivesen kuldok hanganyagot).


Mivel annyira nem mely a hangom vegulis egy kepzett hangu bariton is lehetek (sokat gyakoroltam), de a magas hangok meg nem errol arulkodnak. A legmagasabb kozephangom a C4, de az is elcsuklik. Hiaba gyakorlom a magas hangokat is. De arra is gondoltam, hogy szorongas nelkul talan az is jobban menne.


Szerintetek van koze a szorongasnak ehhez? Es vegulis ezzel a C2 (esetenkent E2) - C4 (fejhanggal E5) tartomannyal mi vagyok? Es szorongas nelkul mennyire lenne ez jobb?


2020. okt. 5. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezek alapján baritonnak mondanám, de hallani kéne, hogy ezt biztosra lehessen mondani. De ne szorongj, mert az énekléssel ezt közvetíted a közönségnek. Inkább legyél boldog.
2020. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!