Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy nevezik az olyan festmény...

Hogy nevezik az olyan festményeket, amelyeken egy tárgy (pl koponya) csak egy bizonyos irányból, nézőpontból ismerhető fel? Vagy egyéb rejtett elemet tartalmaz.

Figyelt kérdés
Van rá egy kifejezés, gondoltam az allegórikusra, de azt hiszem, tévedtem. Így nem találom meg a keresni kívánt képeket. Nem az absztraktra és nem is a szürreálisra gondolok, ez kevésbé közismert szó és stílus.
2020. okt. 10. 18:13
 1/2 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam. Anamorfózis.

A legismertebb ilyen festmény Holbeintől a Követek című festmény. De ha már kiírtam a kérdést...Ha ismertek hasonlóan különleges festményt, írjatok! Köszönöm.

2020. okt. 10. 19:13
 2/2 anonim válasza:
Az nem Anamorfózis?
2020. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!