Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehet pasztellel rajzolni...

Lehet pasztellel rajzolni akvarellpapírra?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, de nem érdemes, nem lesz ugyan olyan a textúra. aquarell papíra csinálj vízfestményt, a pasztelhez meg vedd meg az ingres-t
2010. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Alapvetően akvarellezni szoktam, de most szívesen kipróbálnám a pasztellt. Gondoltam, hátha spórolhatok a papíron, de ha nem, hát nem... :-)
2010. aug. 9. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet! elég érdes, ahhoz, hogy megmaradjon a pigment rajta, más lesz kicsit a textúra. Azért nem érdemes, mert az akvarellpapír drágább.

De amúgy pl lehet kombinálni is, ha pasztellrajzba időnként belemész nedves ecsettel...

csak bármit is csinálj pasztellal, utána fixáld le (olcsó hajlakkal pl), mert különben lepereg az egész, meg összefog mindent...

2010. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 11. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nem szép ha összekeverik a vízfestéket a pasztellel, koszosak lesznek a színek.
2010. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Festékről nem beszélt senki, egyébként meg mindent lehet csúnyán és szépen is. Kevergetésről viszont végképp nincs szó... ;)
2010. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!