Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészeti tanulmányok szakmai...

Művészeti tanulmányok szakmai előképzettség nélkül?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és jelenleg egy egyetemen tanulok, de már rájöttem, hogy engem ez a terület egyáltalán nem érdekel ilyen szinten és nem szeretnék ezzel foglalkozni. Tulajdonképpen ennek következtében kezdtem el művészeti képzéseket nézegetni (pl. grafika, festészet, tárgyalkotás, textil). Engem mindig érdekeltek ezek a dolgok, de csak hobbi szinten voltak jelen az életemben és soha nem tanultam semmi ilyesmit. Nem jártam művészeti iskolába, tanfolyamra, szakkörre stb., sehová és ennek megfelelően nincs is semmilyen előképzettségem. Egyértelmű, hogy így semmi esélyem nincsen bekerülni egy művészeti egyetemre. Ezt tudom. Viszont arra lennék kíváncsi, hogy ennyi idősen ilyen háttérrel van-e még értelme ezért tenni? Illetve mi lenne a felkészülés talán leghatékony módja (ha előkészítőre nem tudok járni és középfokú képzésben sem tudok részt venni)?
2020. dec. 13. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egyértelmű, hogy így semmi esélyem nincsen bekerülni egy művészeti egyetemre. Ezt tudom." Rosszul tudod. Szinte minden, műv.-i felsőfokú képzőnek van előkészítő éve. Egyesével felhívod a sulikat, és megérdeklődöd, hogyan működik az előképzés.


"Viszont arra lennék kíváncsi, hogy ennyi idősen ilyen háttérrel van-e még értelme ezért tenni?" Hát azt csak te tudhatod, hogy mennyit akarsz a céljaidért küzdeni. Ha úgy érzed, meg akarsz dolgozni a célod eléréséért, akkor van értelme tenni, ha nem érzed, akkor nincs. Ez olyasfajta életstratégiai kérdés, amit senki nem válaszolhat meg helyeted. A te életed, ugyebár.


"Illetve mi lenne a felkészülés talán leghatékony módja (ha előkészítőre nem tudok járni és középfokú képzésben sem tudok részt venni)?" Magántanár, önképzőkör/szakkör, gyakorlás.

2020. dec. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy jelenleg semmi esélyem nem lenne bekerülni egy művészeti egyetemre. Soha nem tanultam rajzolni, sem semmilyen konkrét szakmai tudásom nincsen (pl. grafika, ötvös stb.). Magyarul mindenképpen tanulnom kellene egyáltalán ahhoz is, hogy bekerülhessek.
2020. dec. 14. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is 21 vagyok, most kezdtem egy művészeti egyetemen (nyilván nem a Képzőn :D) nekem sem volt szakmai előképzettségem, csak egy OKJ, közben plusz rajzórákat vettem, baromi sokat gyakoroltam. Elsőre nem sikerült, kövi évben vették fel. Szóval nem lehetetlen.
2020. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És az okj-d sem művészeti?
2020. dec. 15. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!