Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hol lehet olyan hegyet kapni,...

Hol lehet olyan hegyet kapni, amivel lehet díszesen írni (vékony - vastag kontrára gondolok, mint ami a meghívókon stb szerepel)?

Figyelt kérdés
Kaptam egy mártogatós tollat, mivel már régen szerettem volna. Viszont egy hegyem van hozzá és vékonyan fog, nekem meg arra lenne szükségem, amit a kérdésben is leirtam. Hol találok ilyen hegyet? Milyen nagyságú hegyre van ehhez szükségem? Illetve honnan tudom meg, hogy cserélhető-e a hegy a tollban?

#hegy #tollhegy #Mártogatóstoll
2020. dec. 25. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Kalligráfia/kalligrafikus tollhegynek hívják, pár száz ft, és sokféle vastagságban van.

De egy tollszár is 1-2 ezer ft. Illetve vannak készletek, amiket főleg kezdőknek ajánlanak.

Nézd meg pl. ezeket az oldalakat:

[link]

[link]

Azt, hogy a te tolladon a hegy cserélhető-e, illetve milyen méret kell hozzá, azt távolból nem lehet eldönteni... ki tudod húzni a tollhegyet? Láthatólag az egy különálló dolog, vagy egybe van építve a toll testével? Beviheted egy olyan boltba, ahol kínálnak ilyen kellékeket, ott meg tudják neked mondani.

2020. dec. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ki tudtam húzni hálistennek a tollhegyet belőle. Az nincs esetleg valahol leírva, hogy melyik vastagságú hegy milyen írásra való?
2020. dec. 27. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!