Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az elektromos gitár és a...

Az elektromos gitár és a hagyományos az két külön műfaj?

Figyelt kérdés
Tehát aki az egyiken tud játszani abból még nem következik az h a másikon is?

2020. dec. 30. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha a dobgitárra gondolsz? A hangzás különbözik.

Műfajban a klasszikus gitár különbözik.

2020. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A hangszerekben is van némi különbség, a játékmód és a zene pedig egészen más.
2020. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem nagyon vagyok a témában, de szeretnék elkezdeni megtanulni gitározni és nekem a hagyományos gitár jött be eddig jobban, viszont most láttam egy videót amin hát elvileg elektromossal tolja a gyerek és most az tetszett meg jobban, de úgy látom még mélyíteni kell a tudásom ebben a témában.


Erről a videóról van szó: https://www.youtube.com/watch?v=36Ikofij1YE

2020. dec. 30. 14:46
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Egyik se műfaj. Mindkettő hangszer, különböző. Lehet olyan műfaj, ahol megférnek egymás mellett, kiegészítik egymást. Meg leget olyan műfaj, ahol valamelyik nem jellemző.
2020. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha megtanulod "hagyományos" gitárral lejátszani az Enter Sandman-t, akkor elektromossal is menni fog. Én pl egyikkel sem tudom, mivel dobos vagyok. De akusztikus, és elektromos dobon is le tudom ütni. Ugyanaz a szám, ugyanazok a ritmusok, csak a hangzás lesz más.
2020. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5-nél a pont (persze a többiek sem mondtak hülyeséget), de ez a válasz foglalja össze a leginkább a dolog lényegét.


Az akkordok ugyanott lesznek.

Nekem van itthon 3 gitárom, el lehet mindegyiken játszani mindent, de nyilván a riffek, vagy egy szóló teljesen másképp hangzik.



Próbáld ki mindkettőt, ha van lehetőséged rá, aztán el tudod dönteni, melyik áll közelebb hozzád.

2020. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Akkordozgatni bármin el lehet az ukulelétől a 42 húros metál baltáig. De ha mondjuk egy konkrét stílust akarsz játszani egy konkrét típusú gitáron, akkor annak az elemeit be kell gyakorolni.
2020. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az van, hogy az elektromos elnézőbb a kis hanyagságokkal, mert húrzaj meg testhang olyan ott, hogy néha külön elő kell csalogatni. Azt mondom, hogy perfekt technikára tarts egy nagyon jól megszólaló akusztikust, motivált technikagyakorlásra és jammelgetésre meg legyen olyan elektromosod, amilyenre vágysz! Igazából annyi a kérdés, hogy melyik kell neked hamarabb. Egyiket se akarnám megúszni egyébként.
2020. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdés jó, mert látszik belőle a totális káosz, ami még meg sem teremtődött a fejedben.


Ezzel kezdd: https://www.youtube.com/channel/UCfiMkclfu2E2Z5CNR_vHUjQ

2020. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
fú de tenyérbemászó az az srác aki a videódon van. Az ilyet szokták faluhelyen levágni. Azért a gitárral menőzésnek is van egy határa.
2020. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!