Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Műszaki rajzlap vagy pl....

Műszaki rajzlap vagy pl. Fabriano? Melyikre lehet szebben rajzolni? Lent...

Figyelt kérdés
Eddig fabriano rajz füzetett használtam. De már meguntam azt a csont színét és vmi fehérre akarok rajzolni. Na most abból a műszaki rajzlap a legolcsóbb, de nem tudom mennyire néznek ki jól rajta a rajzok. Leginkább portrékat rajzolok. Hol firkásabbat, hol tiszta vonalasatt. Azért írom, mert nem olyan gyerek rajzokra kell gondolni. Grikus sulis vagyok. De nem tudom, hogy érdemes lenne-e venni.
2021. jan. 17. 13:31
 1/7 anonim válasza:
Műszaki rajzlap is tök öké, csak szerintem művészellátóba vagy papírbóltba vásárold meg, ne a tescoba, és nézd meg hogy hány grammosak vannak, nem kell a legvastagabbat venni de a legvékonyabbat se.
2021. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pirex papír boltba gondoltam.
2021. jan. 17. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

[link]

szerintem van fehér minőségi rajzpapír... A műszaki rajzlap nem olyan jó, az műszaki rajzokhoz találták ki. Azok nem puha grafittal készülnek, hanem 4H szerkesztő ceruzákkal, majd tustollal vonalzóval kihúzva. Ha túl puha ceruzával rajzolsz rá - "csúszik" a ceruza, maszatos lesz, nem jól fogadja a papír. Még jobb egy kicsit a félfamentes - de az persze megint nem fehér.

[link]

itt sokféle jó papír van:

[link]

2021. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A rajz shop drága. És a közelben van egy pirex papír bolt. A többi művész ellátó is messze van 😅


De köszi a tanácsot.

Az imént eszembe jutott, hogy van itthon kicsi műszaki rajzlap tömböm. Rajzoltam bele, és nem is nézz ki rajta olyan szépen a rajz.

2021. jan. 17. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, bocs, sajnos a papírok drágák... mikor a 3-at írtam, nem láttam a 2-t. Szerintem nézz be a Pirexbe, és amit rajzhoz ajánlanak olyan tömböt vegyél.

Lehet, hogy ez jó? de nézd meg a papír minőségét helyszínen

[link]

2021. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fabriano nagyon jó papírokat készít- szerintem lehet köztük fehér is, bár a fehérítés nem szokott jót tenni.
2021. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen van a közelben.

2021. jan. 17. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!