Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az Erzsébet hidat miért nem...

Az Erzsébet hidat miért nem ugyanolyannak építették vissza, mint az összes többit?

Figyelt kérdés

A II. világháborúban az összes Duna hidat felrobbantották. Személy szerint nekem a régi Erzsébet híd tetszik a legjobban. Van valami oka, hogy egyedül ő kapott új külsőt? A mostani szerintem nem illik oda, ti hogy vagytok vele? Eleve a fehér színe a Budai vár, a Parlament és a többi régi hidak mellett annyira kitűnik. Szerintetek van rá esély, hogy a mostanit átfessék legalább olyasmire mint a régit, vagy fel legyen díszítve? Pár kép a régiről, ha valaki nem látta volna még...


[link]


[link]


[link]



2021. febr. 2. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Annak idején a modern, letisztult, praktikusan egyszerű formákat preferálták. Most felcicomázni egy ilyennek tervezett hidat, szerintem elég rossz lenne az összhatása.

Egyébként a főváros épp büntiben van politikai okok miatt, szóval örülhetünk, ha a Lánchidat fel lehet újítani, mielőtt összedől.

2021. febr. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagykorúság volt a háború után ezen is spóroltak. Hazánkat elég nagy károk érték, mégis mi fizettük meg a világnak a háború árát a legjobban.

Máskülönben úgy tudom, hogy az új hidat szélesebbre építették, ezért sem lehetett ugyanolyat csinálni.

2021. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A wannabe-kommunista vezetés nem tűrt meg semmit, ami kicsit is dekoratív volt. (A Corvint is inkább eltakarták a gyalázatos alumíniumpanelekkel, mert nem akarták rendbehozni a szétlőtt, rothadozó homlokzatot.) Nincs tervben, hogy hozzányúljanak, pénz sem lenne rá. Amíg nem ékítik ezt is férfiökölnyi rozsdamarta lyukak, mint a Lánchidat, addig nem fogják még újrafesteni sem. Olyan építészetünk sajnos már nem lesz újra, mint a századforduló környékén, amikor Budapest még gyorsan fejlődő világváros volt.
2021. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hm, hát szomorú. Mennyivel méltóbb volt pedig a régi híd Budapesthez és a városra jellemző egyedi építészethez.
2021. febr. 3. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Szebb volt, de sokkal keskenyebb. Én mondjuk a Lánchidat sem nagyon sajnáltam volna...

#3 A Szabadság hidat is meghagyták, nem? Az nem dekoratív? Az emlegetett Lánchídról nem is beszélve.

2021. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De szépek azok is. De szerintem az a díszes okker sárga szerintem sokkal jobban mutatna mint ez a fehér "ajtókeret".
2021. febr. 6. 19:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Már régen jártam arra.
2021. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!