Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festettem egy képet olajjal,...

Festettem egy képet olajjal, de nem tetszik, ráfesthetek egy teljesen új képet?

Figyelt kérdés
Alapozott, feszített vászonra festettem olajjal (elég vastagon) egy képet, főleg sötétkékkel. Ahogy körvonalazódik a végeredmény rájöttem, hogy mégsem tetszik. Hogyha akrillal vastagon lekenem az egészet újra fehérre, arra festhetek utána egy teljesen új képet olajjal?

2021. febr. 3. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Megpróbálhatod előbb terpentinnel lemosni.
2021. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot!! Ha lemosom terpentinnel, és utána lefestem az egészet fehér akrillal, akkor festhetek az akrilra ismét olajjal?
2021. febr. 3. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De lehet, hogy annyira lejön, hogy már nem is kell fehérrel lefesteni. Persze teljesen nem fogja lehozni, de ha a nagy része lejön, és nem zavar, hogy foltos maradt, akkor arra már mehet olajjal az új kép.
2021. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lemosás indokolatlan. Tessék az egészet lekenni alapozóval. Mondjuk használj Gessot, ha nem tudsz jobbat.
2021. febr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2021. febr. 4. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!