Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki egy kevésbé ismert...

Ha valaki egy kevésbé ismert festő művének a lemásolását rendeli tőlem, én aláírhatom?

Figyelt kérdés

Végülis az én munkám, viszont az ötlet nem, teljesen lemásolnám.

Sürgős kérdés.



2021. febr. 4. 09:09
 1/9 anonim válasza:
0%
Szerintem aláírhatod nyugodtan. Ha nem egy múzeumba megy a kép, akkor persze:)
2021. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csak a nevedet írod oda, hanem azt is, hogy copy, akkor garantáltan nem gond, egyébként elöfordulhat
2021. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Jó ötletnek tűnik, azt elhiszem, és a lebukási esély is minimális, de ez bizony a hamisítás, illetve a szerzői jogok megsértésének egyik válfaja.
2021. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

"18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze, * és hogy erre másnak engedélyt adjon..."

[link]

2021. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Hamisítás + szerzői jog.

Ha feltűntetnéd, hogy XY inspirált akkor nem hinném, hogy gond lenne.

2021. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem írhatsz alá semmit.
2021. febr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
#5, azért sem írhatja, hogy inspirálta, mert egy az egyben, le akarja másolni, majd aláírni, mint saját alkotás. Ami őt inspirálja, az egy kis anyagi haszon, és leginkább arra lenne kíváncsi, hogy megütheti-e a bokáját, ha ilyen módon szerzői jogot sért?
2021. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:-)

Hidd el szívesebben adnám el a saját magam által ötleteket festményeim, de ha valaki mást rendel, azt fogom elkészíteni. Még csak nem is saját alkotásként szeretném eladni, ezért írtam ki a kérdést hogy erről többet tudjak meg. Ezt nem haszonszerzésnek nevezném.


Többieknek köszönöm a választ, az fog a hátuljára kerülni, hogy copy from _____ , monogrammommal.

2021. febr. 6. 02:02
 9/9 A kérdező kommentje:
*ötletelt
2021. febr. 6. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!