Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem építenek már olyan...

Miért nem építenek már olyan épületeket mint régen?

Figyelt kérdés
Elsőképp Budapestről beszélek leginkább. Sorra épülnek ezek a csili csálé üveg irodaházak stb. Pl. a Józsefvárosban amik vannak épületek az 1800-900as években épült tele díszekkel, szobrokkal sokkal szebbek voltak. A Klotild palota, az Államkincstár illetve a Párizsi udvar. A szobrok kifaragása értem, hogy körülményes, de már gépek is adottak lennének, tehát nem kéne teljesen kézzel farigcsálni. És ez igaz a hidakra is. Most néztem, hogy fog kinézni a Galvani híd, hát rettenet. Mennyivel szebbeket csináltak annak idején pl. a Szabadság híd a rácsos díszes kapuzatával, a Szent koronával és a turulmadarakkal a tetején. Miért gondolják a mai tervezők vagy nem is tudom kik, hogy ezek a lebutított textúrájú épületek, építmények szebbek a letisztultságuk miatt mint a régiek?

2021. febr. 12. 18:04
1 2
 11/11 anonim válasza:

9: Igen, ez tényleg érdekes lehetne, egy olyasmi kombinációja a dekoratív és modern építészetnek, mint pl az art deco volt. Sajnos ilyenről nem tudok manapság.


Szerintem ezt két dolog akadályozza:

1. A mai igényes épületeket olyan tervezési elvek mentén készítik, mint pl az autókat. Az esztétika egy kvázi akaratlan következménye az elvárásoknak való megfelelesnek, és a hozzáadott díszítés idegen ettől. Mint ahogy egy sportkocsi sem lesz szebb a raragasztott matricátol, úgy egy jó kortárs épület sem lenne szebb a hozzáadott szobroktol.


2. Szép épületet építeni és fenntartani dragabb, mint rondat. A legtöbb ember nem fizetne extra penzt az epulo lakóparkjanak dekoraciojaert. Emiatt aztán a beruházók ezt nem is kérik az epitesztol. Es nem is tudom őket ezért elítélni.

2021. ápr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!