Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit találtok élvezetesnek,...

Mit találtok élvezetesnek, szerethetőnek sír James Galway fuvola játékában?

Figyelt kérdés

Megkell hagyni, hogy az ujjait tudja mozgatni, de a hangja az hallgathatatlan. Én, mint hallgató érzem, hogy az én torkom szorul el...

Ne mondjátok, hogy ilyen a fuvola, mert nem 😃. Emily Beynon, Emmanuel Pahud és sokan (kb az összes jó ízléssel rendelkező fuvolista) rácáfol.



2021. márc. 8. 11:37
 1/4 anonim válasza:

Galway kiváló fuvolaművész, tiszta a hangja, szép a vibrato, és az előadásaiból nem hiányzik a megfelelő technika és zeneiség.


Lehet a felvételek amiket hallgattál torzak voltak, nyilván egy stúdiós felvételben jobban kijönnek a részletek. Ajánlom számodra a Cécile Chaminade concertinot, James Galway előadásában. ( [link] )


Különben érdekel, hogy szerinted mik azok a tulajdonságok a hangszínében, amik számodra “hallgathatatlanná” teszik. :)

2021. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Galway pocsék művész. Testetlen a hangja, undorító kecske vibrátója van, és az előadásaiból hiányzik minden féle érzelem, zeneiség.


Nem a felvételek a torzak. Egyszerűen ez a következménye, ha görcsösen, túl feszes fütyülős ajkakkal játszol, befordítod a fuvolát, elszorítod a torkod és nem használod az arc üregeidet.


Fentebb már leírtam. Vékony, testetlen hang, a hang nem terül szét, és stílustalan a játéka.


De legalább gyorsan tud játszani. Ezzel el tudta adni magát...

2021. júl. 3. 18:01
 3/4 anonim válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. :) érdekes vélemény, a megfigyeléseid sajnos nem helytállóak, nem ilyen, ha az ember befordítja a hangszert, ill. nem megfelelőan szólaltatja meg azt.


Nekem a válaszodból az jön le, hogy kifejezetten utálod James Galwayt. Miért? Mert nem tetszik ahogy zenél? Ez ízlés kérdése… :)

2021. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3: javaslom, hogy vegyél a kezedbe egy fuvolát. Feszített, fütyülős ajkakkal fújja rá a befordult fejtészre. Ha mindezt megfűszerezed egy folytonos, randa egyforma vibratoval (és elszoritod néha a torkod), akkor megkapod a tipikus Galway hangot.

Ha ezt nem vagy képes belátni, akkor az csakis az elfogultságod miatt lehetséges.....

A fuvola az így szól, ha avatott kezekbe kerül. Van a hangnak közepe, projekciója. Van benne lélek. Vannak különböző hangszínek. Egy alapvizsgás növendék külömb hangot tud fújni, mint a 'sir'. Nem annyira virtuóz a játéka, félre ne értsd (csak a hang minősége jobb). Galway ujjai zseniálisak. Csak épp' unmuzikális és stílustalan ahogy játszik.

[link]

[link]

[link]

2021. szept. 12. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!