Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki értelmezné nekem ezt a...

Valaki értelmezné nekem ezt a Radnóti verset?

Figyelt kérdés

Rebbenő szemmel

ülök a fényben,

rózsafa ugrik

át a sövényen,

ugrik a fény is,

gyűlik a felleg,

surran a villám,

s már feleselget

fenn a magasban

dörgedelem

vad dörgedelemmel.


Kékje lehervad

lenn a tavaknak,

s tükre megárad.

Jöjj be a házba,

vesd le ruhádat,

már esik is kint,

vesd le az inged.

Mossa az eső

össze szívünket.


2010. aug. 18. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ,hogy mire lenne szükséged egész pontosan. Elemezni egyelőre nem fogom, de ha kéred, azt is szívesen megejtem.

Tartalmilag igen egyszerű összefoglalni szerintem. A költő bent ül szobájában, nézi a tájat, a sövényt,a rózsafát, a tavakat. Szinte a leges legelején villámlás, menydörgés és vihar köszönt be, aminek a képét lefesti a szavakkal.

A vége kicsit rejtélyes, valakihez szól (minden bizonnyal a szerelméhez), aki kint van, hogy jöjjön be a viharból, ne ázzon meg jobban, vegye le vizes ruháit és bújjanak össze, töltsék együtt az időt bent :) Ennek a részleteit már abszolút a fantáziára kell bízni :P

2010. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekelt :)
2010. aug. 18. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!