Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudnátok küldeni a DeviantArtr...

Tudnátok küldeni a DeviantArtról olyan művészeket, akik a nulláról kezdtek, és most már őstehetségként rajzolnak?

Figyelt kérdés
Azalatt, hogy nulláról indulnak, úgy értem, hogy a régi rajzaik is fent vannak még. Látok olyan művészeket, akik most nagyon jól rajzolnak, és a régi rajzaik nincsenek fent. Valószínűleg nem kezdtek bele az egészbe olyan jó rajzolással! Szeretnék olyan személyt látni, akin látszik, hogy mennyit fejlődött, hogy jobban bízzak magamban, hogy én is fogok tudni olyan jól rajzolni.

2021. márc. 12. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha látod, hogy más mennyit fejlődött, az valóban lehet inspiráló.

Viszont a ”fejlődéshez” nem elég az, ha valakit látunk mit ért el.

Valóban kell önbizalom és még pedig jó sok!

Amit Te szeretnél, feltehetően már művészi szint.

Ahhoz viszont nem elég csak az önbizalom, kell jó sok szorgalom, kitartás, jó megfigyelőképesség, alázat, stb. Ha nincsen kitartásod, bele se fogj komoly tervekbe. Én autodidakta módon tanultam és tanulok, mert ez örök folyamat. Régi képekkel sajnos nem szolgálhatok, mert amik nagyon régen készültek elkallódtak vagy valakik tulajdonában vannak. Viszont biztosíthatlak, mai szemmel visszagondolva ezekre a kezdő rajzaimra, igen pocsékok voltak. Tele olyan kezdő hibákkal, amit sokan vétenek. Aztán jöttek felkérések, hogy rajzoljak és fessek ennek-annak. Ide kellet az önbizalom, mert nem mindig babra ment a játék. Katonaságnál 100 m hosszú folyosó két oldalán életnagyságú alaki gyakorlatot végző emberek festése. A termekben határőrizetről képek, némelyike 6 -10 m széles. Óvodákban, akár 6 m magas képek, stb. Ezekhez igenis jól jött az önbizalom, hogy egyáltalán elvállaljam és fel tudjak rajzolni ekkora képeket a festéshez. Ide már nemcsak szerkeszteni kell tudnod, de egyfajta látásmód is fontos. Lásd a nagy freskó festőket! Vízszintes felületre függőleges képeket rajzolni, szoktam mondani, színtiszta csalás, egyfajta illúzió.

Vagy bízol önmagadban, vagy nem. Ha fejlődni akarsz, és ezt szeretnéd, igen is bele kell vágni. Egy páratlan élményben lesz részed, akár egy életen át. Még valami. Szokták mondani ehhez tehetség kell. Ez így ebben a formában nem igaz! Inkább rengeteg munka és szorgalom.

Sok önbizalmat kívánok.

Üdv: Festő

2021. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Például ő. [link]

De sokan nem teszik fel a régi rajzaikat vagy annyi idősek, hogy még nem volt deviantart, amikor ők elkezdtek rajzolni.

2021. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én őt szeretem nagyon: [link]


Emberileg is nagyon jófej, meghallgatja a kritikákat, kommunikál az olvasókkal :)


A Raptor képregény első és ötödik oldala:


[link] /art/Raptor-page-2-508564341


[link] /art/Raptor-page-5-515365427?ga_submit_new=10%253A1424475331


69-edik (nem, nem azért választottam ezt, hanem mert ezt az oldalt láttam először) itt már látványosan fejlődött


[link] /art/Raptor-page-69-667844222


Legújabb oldal:


[link] /art/Raptor-page-120-880506146

2021. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sok gyakorlással és szorgalommal bármit el lehet érni, én még 25 éves fejjel is hiszem, hogy lehetek jobb annál, ahol most tartok, hiába tudom, hogy rengetegen már tizenévesen is kvázi profik. Nekem a rajzolás a hobbim, nem mindig jut rá idő, motiváció (egyetem megöli a kreativitást haha). De amióta elkezdtem kicsit komolyabban venni (kb. 2018 óta) látom, hogy mennyit fejlődtem én is. Kamaszként, gyerek fejjel egyszerűen nem érdekelt semmi, csak az alkotás öröme. De egy bizonyos szint után úgy érezheti az ember, hogy innen nincs feljebb, nem lehet eljutni az emberekhez, akik többre vágynak, mint egy átlag színvonal. Most én is ezen a szinten lebegek. Egy Youtuber beszélt egy 0-tól 6-ig terjedő skáláról. Viszonyításképpen a 6-os szint Leonardo. :D A profi szint pedig a 4-es szinten indul. Akik bármit meg tudnak razolni, de még nem teljesen egyediek. Aki az 5-ös szinten van, ők népszerűek, sokat keresnek, keresettek és általában ez az állandó foglalkozásuk is. A 6-os szintű művészek fennmaradnak az utókornak. Ez a mai világban szinte lehetetlen küldetés.


De én hiszem, hogy egyszer eljutok a 4-es szintre (még ha főállású művész sosem leszek).


Hajrá! :)

2021. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!