Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miket szerezzek be, ha el...

Miket szerezzek be, ha el szeretnék kezdeni festeni?

Figyelt kérdés

Leginkább azokhoz szól a kérdésem, akik jártasak a témában. Mit, hányat, milyen fajtát?

A festéshez hogyan lenne érdemes hozzákezdeni? Van valamilyen praktika, amit érdemes lehet tudni?



2021. jún. 23. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez például azt kéne tudni, hogy pontosan mivel akarsz festeni?

Ha vizfestékkel, akkor hideg vagy melegnyomásos 200 vagy 300g-os aquarellpapírt, nyest- vagy mókusszőr, esetleg szintetikus ecsetet, kezdésnek elég egy 4-es, egy 8-as és 12-es vastagság. Kezdő festéknek szerintem kiváló a Koh-i-Noor anilinky vízfesték.

Ha gvással, akkor ahhoz jó ugyanaz a papír, amit fent írtam, esetleg olcsóbb vászon. Szintetikus vagy kecskeszőr ecset, Budapest tempera.

Akrillal lehet papírra és vászonra is dolgozni, a lapos ecset jobb, és szintetikusat ajánlok. Én Derwent márkájú festéket használok.

Olajhoz is van speciális papír, de persze sokan dolgoznak vászonra vagy farostlemezre. Amúgy teljesen kezdőként az olajat nem ajánlom, nagyon lassú a száradási idő és ha nincs jól szellőző helyiség, ahol dolgozhatsz, az kevésbé jó. De ha mégis, akkor lapos kecskeszőr ecsetet vegyél.

2021. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha vizfestékkel akarsz festeni, akkor keress rá Imelda Green videóira, nagyon jól elmagyarázza kezdőknek mit és hogyan.
2021. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szupi vagy! Köszönöm.👍🏼
2021. jún. 23. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pont a vízfesték a legnehezebb technika. Én azt ajánlom, vegyél pár ezer forintért egy alap olajfesték készletet, meg pár darab legolcsóbb ecsetet.

Kezdésnek tökéletes a fehér farostlemez, vászon sem kell.

2021. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdőnek olaj? Akkor inkább akril vagy tempera. Olcsó ecsetet ne vegyen, közepes árfekvésűt vegyen, az olcsóbak szőre hull vagy pedig az a vastag műanyag szálú, amit óvodásoknak szoktak venni hozzá nem értő szülők.

Az alapozott farosttal egyetértek, esetleg, ha tempera, akkor kartonpapír.

2021. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!