Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik színű agyagot mire...

Melyik színű agyagot mire használják? (kerámia készítésben)

Figyelt kérdés

Mi a különbség a mohácsi agyag, kerámia agyag, PM-101 plasztikus hófehér, INTERRA PS04 plasztikus hófehér, Hargitai fazekas agyag, bátaszéki fazekas agyag, kishajsámi fazekas agyag, Vörös Agyag | CC 13/KA, Kaolin Por, Hófehér Agyag Super Mimbre-T Vörös Agyag Sangil/Alfar, Hófehér Agyag Faenza-T, Samottos Vörös Agyagmassza, Fehér Samottos Agyag, Fehér Kőedény Massza.


Igen, elég sokat felsoroltam, mindegyiket művészkellékes bolt honlapjáról írtam össze. Most kezdek kerámiázni, semmi alaptudásom nincs még, csak el akarom kezdeni csinálni, de nem tudom milyen agyagot rendeljek, neten információt pedig nem találok arra nézve, hogy melyik agyagot mire használják. Ha pl a fehér agyagot nem lehet kiégetni, akkor ne akarjak cserepet csinálni belőle, amit kiégetek.


Köszönöm a segítséget!



2021. aug. 4. 10:44
 1/1 Meton ***** válasza:

Én régen kerámiáztam, de ennyi félével nem volt dolgom. Ha kerámiát akarsz csinálni, akkor fehér agyag. Persze mindegyik más. Különböző hőfokon ég ki, más adalékok vannak benne, más zománc jó, szóval ezzel lehet kísérletezni. Az sem mindegy, hogy önteni, vagy korongozni akarsz.

A vörös agyag a terrakotta, szintén lehet önteni, de korongozni nem tudom. Zománcozni szerintem nem nagyon szokták.

A kaolin nagyon finom fehér agyag, ebből lesz a porcelán.


Nekem a PM-101 tűnik leginkább ismerősnek. Minél kevesebb víz kell bele, annál gyorsabban szárad és a kemencében is gyorsabban kiég. Elsőre szerintem vegyél próba adagokat és teszteld le. Sok múlik azon, hogy akarod használni.

2021. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!