Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mihez kezd és hogy boldogul...

Mihez kezd és hogy boldogul az a sok jazzénekes, akit ma Magyarországon képeznek a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, hogy rengeteg no-name, LFZEn végzett jazzénekes és jazzénekesnő van, akik mindenféle kricsmikben meg huszadrangú fesztiválocskákon lépnek fel, és ott énekelnek max. 90 embernek.


Vajon mi szükség van erre? Aki kikerül onnan, és van egy jazzének diplomája, mégis hogyan boldogul?

Mert azt nem hiszem el, hogy ezekből a koncertecskékből meg lehet élni, havi többszázezres bevételt szerezni.

Még azt értem, hogy mondjuk főállásban elmennek énektanárnak, de hát alapból ők énekesek (akarnának lenni), a tanítás azért nem színpad, még ha kevés közös van is bennük.


A másik problémám ezekkel az énekesekkel, hogy átütő, valóban olyan hangja, amitől az ember azt érzi, mint pl: Ella Fitzgeraldnál vagy Jewellnél etc. nincs nekik - semmi hangjuk, fahangon eléneklik, amit kell, se semmi több, nem érdekesek, nem egyéniségek. Miért hiszik, hogy tudnak valamit? (Ellenpélda: R. Gigi, akire lehet rosszat mondani, de hogy bitang hangja van, és kiválóan énekel jazzt, az biztos. Neki megéri jazzt énekelni, ő tud mit átadni vele. De a többi minek.)



2021. nov. 29. 05:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Aki szereti, az nem a pénzért énekel. Például a párom is ilyen kicsi, max 90 fős rendezvényeken lép fel, INGYEN. Mellette civil munkát végez, az éneklés hobbi, amit szeret csinálni, ezért csinálja.
2021. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1# Persze van ilyen is, de nem ez az általános jelenség. Nyilván ebből szeretne majd megélni.
2021. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Értelek, persze, a hobbi nagyon jó, van értelme, és nagyon kellemes is. Na de, a párod a Jazz Tanszakon végzett az egyetemen, mint jazzénekes? Elszórt rá annyi évet, hogy ingyen hobbizzon? Nem azért megy az ember egyetemre, szóval hobbizenészek válasza itt kevésbé érdekes most. :)
2021. nov. 29. 10:33
 4/13 MDaniel98 ***** válasza:
88%
Alapvetően sokan mennek olyan szakokra, amivel a megélhetés erősen kérdéses (gondoljunk itt a bölcsészekre pl.), de az éhező művész is az egyik széles körben ismert sztereotípia, és valóban nem mindenki fog tudna a művészeti diplomájával megélni.
2021. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
MDaniel98 Igen, de ezt már én is leírtam, ez a kiindulópont. A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy HOGYAN boldogul ez a sok diplomázott jazzénekes?
2021. nov. 29. 10:40
 6/13 anonim ***** válasza:
3, nem ezen a szakon diplomázott, de magántanárhoz járt évekig, ami összességében minden bizonnyal többe került, mint egy diploma önköltségesen, vagy ha nem is, de közel annyiba. Tudom, mert én finanszíroztam neki. De ha valamit szeret az ember, arra nem sajnálja a pénzt, ő szeret énekelni, én meg szeretem hallgatni, duplán megérte.
2021. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
egy részükből rockzenész vagy más könnyűzenei műfaj művelője lesz
2021. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rockzenész jazzhanggal...aztán csodálkozunk, hogy lassan nincs minőség a magyar zenei palettán. A magyar jazzénekesek nagyrésze harmatgyenge átlaghang, képtelenek különösebb bravúrokra, amik alapvetően egy jazzénekestől elvárhatók lennének. Az angoljuk meg úgy általában vállalatatlan.
2021. dec. 1. 07:38
 9/13 anonim ***** válasza:
van, aki kimegy hajóra énekelni
2021. dec. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vannak, akik tanítanak, felvételire felkészítést vállalnak stb. Ha a bárokban egész este énekelnek, nyilván valamennyi pénzt kapnak érte. Jellemző, hogy havonta több alkalommal is fellépnek egy adott helyen, vagy heti rendszerességgel. De egyértelmű, hogy akik nem lesznek nagyobb nevek a szakmában, azok nem fognak ebből meggazdagodni, még megélni is nehezen. Akiknek ez nem elég, azok tényleg elmennek hajóra énekelni, azzal tudnak egy kis pénzt összeszedni és ha elfogy, akkor újra visszamennek. De aki jazz énekesnek tanul az többnyire tudja, hogy nem lesz könnyű ebből megélni. Én azért becsülöm őket, hogy ennek ellenére mégis vállalják, mert ez az életük. Sok lemondással jár és azért az egyetem sem olyan könnyű, nem csak énekelni tanulnak ott, hanem a zeneelméletet, összhangzattant, hangszeres játékot is.
2021. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!