Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék elkezdeni festeni,...

Szeretnék elkezdeni festeni, akril festékre gondoltam. Adnátok tanácsokat, illetve tippeket?

Figyelt kérdés
Színesceruzával van eddig tapasztalatom, de szeretném majd kipróbálni a festést is. Témát illetően elsősorban portrék érdekelnek. Nincs semmilyen felszerelésem. Akril festékre gondoltam, mint médium. Szerintetek ez jó, vagy inkább mást kellenene egy kezdőnek választania? Illetve portrékohoz elég lenne a sárga, piros, kék illetve fehér festék, vagy egyéb barnás színeket (earth tone) is vennétek? Milyen ecsetek kellenek, mű vagy állatszőr? Körülbelül mennyi pénzbe kerülne mindez?

2021. nov. 30. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Továbbá, színesceruzával egy realisztikus portré nekem 10-15 órát is igénybe vesz. A festékkel ez általában azért gyorsabb, ugye? Nyilván nem annyira részletes, mint egy színesceruzával készült mű.
2021. nov. 30. 18:28
 2/3 anonim ***** válasza:

A tapasztalom szerint, az akrilfesték nem a legjobb a portrékhoz. Ugyan is, nincs időd összedolgozni, mint az olajfestéket. Ha lassítatod (lassító folyadék és nedves paletta) is maximum 30-40 perc ez az idő. Az olajjal, akár napokig is dolgozhatsz, mire kötni kezd a festőalapon. Persze nem lehetetten, de én nem szeretem portréhoz. Tájkép és csendélthez tökéletes az akril.


Színekhez használhatsz korlátozott palettát is. Például. Anders Leonard Zorn (Zorn paletta) festményein a színhasználata sok esetben korlátozódott, 4 színre okkersárga, cinóbervörös (vermilion) és elefántcsont fekete + ólomfehér színekre. Az első 3 szín, megfelel az elsődleges színeknek. A kéket az elefántcsont fekete helyettesítette, melynek erősen kékes a tónusa (az eredeti igazi elefántcsontból készített fekete még kékesebb volt).

Mivel sötétbarna és sötétkékből is lehet egyféle feketét keverni, így lehetséges az általad leírt színekkel is festeni. Bár nem árt némi színkeverő tapasztalat ehhez. Szóval keress kevés vagy korlátozott palettákhoz leírásokat.

Ecsetek lehetnek szintetikusak is kevésbé hullik és érzékenyek, mint az állatszőrből készültek.

Különbözőméretű (2-3 féle méretűek) lapos, kör és vékonyabb körecset, amivel egész keskeny vonalakat is húzhatsz. Az ecsetek lehetnek akár iskolai ecsetek is, amikből sok póni szőrből készültek. Ezek kezdésnek is kiválóak, bár némelyiknek hullik a szőrük.

Mondhatnám, ha készletet vásárol plusz néhány ecsetet, 10 ezerből kijön. Pl. Lidl akciók, vagy kreativhaz.hu/akrilfestek-keszlet, stb…

Minden relatív, ami az időt illeti. Nekem egy viszonylag nagy (A2), fekete-fehér rajzportré két alakos mellkép, (fotószerű) akár lehet 20-27 óra. Ugyan ez olajjal megesik, hogy 50-70 óra is lehet. A festés nem féltétlenül gyorsabb. A festés lehet olyan részletes, mint egy színes ceruzarajz.

A képküldés oldalamon találsz két rajzomat és egy olajfestményemet. A részletesség a kidolgozás végett tettem fel. Ebben az esetben a festmény 16 óra volt, a rajzok 20 óra felettiek. Itt találhatóak: [link]


Ha kérdésed van tedd fel nyugodtan, akár privátban is.

2021. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én amatőr festő vagyok, úgyhogy nem biztos hogy jó, amit mondok. Akrilt én sem ajánlom portréhoz, inkább az olajat. Bár az meg nagyon lassan szárad, tehát azon is múlik, hogy mennyire "sima arcokat szeretnél". Az olajnál van szikkatív anyag, ami gyorsítja a száradást.

Vegyél egy 10-es lapos műszőr, vagy valami finomabb szőr ecsetet (ne disznósertét, mert az baromi kemény), meg 2-3-as kör alakú ecsetet. Mivel az olaj elég drága, lehet, csak néhány alapszínt vegyél és keverd ki a színeket magad. Ez egy nehezítés, viszont gyakoroltatja a színkeverést- Ha ilyet szeretnél. Az ecseteket alaposan mosd el használat után először terpentinben, aztán a kezedben vegyél kis szappandarabot vízzel és abban nyomkodd az ecseteket oldal irányból, amíg el nem tűnik belőle a festék.

Én absztrakt dolgokat festettem, azokhoz a művésztempera (gouache) is jó volt.

2021. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!