Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Szent Gellért szobron...

A Szent Gellért szobron nemrég észrevettem, hogy majom feje van a Szent Gellért mellett térdelő alaknak. Mi ennek a jelentősége? Ez valami gúnyolódás, vagy mi?

Figyelt kérdés
kép: [link]
2010. szept. 11. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egy hatalmas bajszú alak!
2010. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azért van különbség bajszos ember és majom fej között... nézd meg jobban a képet, még ha bele is akarnám látni azt az arcszőrzetet, nem megy. az határozottan egy majomszerű fej!
2010. szept. 11. 13:39
 3/6 A kérdező kommentje:

hááááááát..... jobban megnéztem, kinagyítottam a képet meg minden... lehet hogy tényleg bajuszról van szó. de ha az is, nagyon szerencsétlenül ábrázolták, mert így tényleg majomszerű fejet eredményez. határozottabb vonalakkal kellett volna kifaragni azt a bajuszt, mert nagyon félreérthető.

azért írtam a kérdést, mert megdöbbentett, és felháborított a látvány. de lehet hogy akkor csak rémeket látok.

2010. szept. 11. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát valóban szerencsétlen ábrázolás. Kivehető a bajusz, de az egész fejforma, fejtartás majomszerű. Kicsit lehetett volna szebben is kifaragni, mert elsőre nekem sem az ugrik be, hogy egy nagybajuszú ember. Ennyire nem lehettek csúnyák az emberek Gellért püspök idejében sem.
2010. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a kinagyítás más szögben mutatja:)

A képen a sok fehér egybeolvad, nem látszódnak a faragások. Nem csúnya ember ez:D

2010. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én faragnék még rajta egy kicsit, az biztos
2010. szept. 12. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!