Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen rajz tanfolyamot...

Milyen rajz tanfolyamot válasszak a célomhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni egy tanfolyamra ahol az alapoktól lehet elkezdeni megtanulni rajzolni. Mivel 2 műszakban dolgozom így a szabadidővel is szűkén vagyok. Milyen rajz tanfolyamra jelentkezzek ha nekem a fő célom az anime/manga stílusú rajzok rajzolása? Gondolom erre Magyarországon (Budapesten) külön tanfolyam nincs.

Ismertek jó rajz tanfolyamot? Mi a vélemény a jobb agyféltekés rajzolásról? Csak nekem tűnik humbugnak?


Érdemes otthon könyvek/videók alapján elkezdeni a tanulást? Nagy butaság lenne ha eleve digitális (digit rajztábla) módon kezdeném el?

Van egy mega manga könyvem (kölcsön be kaptam) vajon ez elég lenne?



2022. máj. 6. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a jobbagyféltekés humbug. Másolni tanít, de rajzolni nem.

Kezdésként inkább papír-ceruza (3B-től felfelé) kombót javaslom. A Youtube videók nagyon hasznosak, de ne olyat keress, ahol fotóról másolnak, hanem olyat, amelyik valamennyire elmagyarázza hogyan kell mérni, körüljárni a beállítást. Kezdetnek is az élet után, ne kép után rajzolj. Ilyeneket, hogy egy bögre, egy alma, egy szék.


Á most látom az animés kulcsszavakat. Rengeteg ilyen tutorialvideó van, és van egy csomó könyv is, ami ezzel foglalkozik.

2022. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
minden, amit #1 írt, de először ne kifejezetten "animés" stílusra utazz, az majd kialakul, hogy mit hogyan kényelmes rajzolni (úgysincs igazán olyan, hogy "anime stílus"). amit még hozzá tudok tenni, hogy nézz/olvass minél többféle dolgot, ne csak mangát/animét, és ha valami tetszik (színek, beállítás, karakterdizájn), szedd szét, miért tetszik és mit tudsz belőle továbbvinni és a sajátoddá tenni.
2022. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rajzot akárki mesteről is tanulod, csak akkor fogsz fejlődni, ha megvannak hozzá az alapnál fejlettebb motoros képességeid halmaza, amely kell hozzá.

Térlátástól a kinesztézisig.


(ismerős a felvázolt felállás, amit írtál)


Tudnod kell az idővel bánni, beosztani azt, hiszen célokhoz mindig is kellett első sorban idő. Munka, elszántság... Stb.


A tanfolyamok zöme humbuk, jobb agyféltekés hülyeség. Csak haszonszerzés, marketing.


A manga rajzolásának is ugyanazok a törzsgyökeres alapjai, mint a kockológiának, forgástestek, drapériák, emberek rajzolásának.


Azt se feledd, a tanfolyamok is időhöz kötöttek.


Digitálisan a kinesztézistől a térlátásig szükséges motoros képességeid nem fognak megfelelően fejlődni.


Hiába rágom sokak szájába, csak az tudja vagy fogja megérteni, aki megfelelően helyt áll és eljut, felemelkedik egy adott szintre, van/lesz tapasztalata.

Anno jómagam se értettem minek kell "kacatokat" rajzolni, minek a kocka a hener stb... Huszonévesen már kapizsgáltam, 30 évesen teljes mértékben köszönetet mondtam egykori tanítóimnak, akik között nagyobb nevek is vannak.


Nyugodtan kérdezz meg más grafikusokat, művészeket is, aki elmélkedik mélyebben ezen dolgokban.


Mindenek előtt teremts időt, napi 1 órát minimum összesen.


Heti rajzóra művészetin minimum heti 3 x 3tanóra + adott ágra (grafika, animáció, stb.) célzott rajz/technikák stb plusz 6-9 tanóra.

/hét!

2022. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!