Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A William Shakespeare-nek...

A William Shakespeare-nek tulajdonított műveket valójában Francis Bacon írta?

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Ismerem az elméleteket, és tény, hogy Shakespaere egy eléggé rejtélyes figura, akiről alig tudunk valamit, többek között azt sem, hogy honnan és hogyan halmozott akkora tudást, ami szükségeltetett a műveinek megírásához. Én afelé hajlok, hogy egy írói csoport állhatott a dolog mögött, ugyanakkor azt sem zárom ki, hogy valóban élt egy ilyen csodagyerek.
2022. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ez az állneve volt.
2022. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Én is ismerek ilyen elméleteket, de tudtommal ezt soha nem az összes művére mondták (leginkább a komplexebb királydrámái voltak "gyanúsak"), de szerintem ez inkább csak olyan mítosz volt, legalábbis sokan meg vitatják ezt az elméletet. Nyilván az igazságot nem tudhatjuk, de én azért szeretném hinni, hogy kedvenc drámaíróm létezett. :P

Az viszont valóban esélyes, és én is úgy gondolom, hogy a műveit, ahogy az Első írja, inkább mondhatni csoportosan alkották, a Globe Színház tagjai, kollégái, akikkel együtt aztán színre is vitték őket.

2022. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!