Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudnám megtanulni a...

Hogy tudnám megtanulni a festés alapjait az interneten keresztül?

Figyelt kérdés

Hobbiból szeretnék festegetni, de technikailag vannak problémáim - pl. szeretnék festeni virágokat, de ha konkrét fajtát - rózsa, szegfü, árvácska, stb- akarnék, akkor nem lesz felismerhető, a legjobb esetben valamilyen virágféle, de nem az, amit szeretnék.

Ugyanez, ha leveleket, fákat próbálok, ott sem igazán vagyok megelégedve az eredménnyel.

Ez addig rendben is van, hogy az iskolai rajzórákon kivül nem foglalkoztam ezzel, viszont most úgy érzem, szivesen elkezdeném, csak nem tudom, hogy induljak el, meg honnan.

Tanárhoz vagy iskolába nincs lehetőségem járni, ezért szeretnék a neten keresni valamit.

Minden segítő választ előre is köszönök.



2022. aug. 8. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Bob Ross videók.

Online festés órák.


Össze barátkozól olyannal aki ezt tanulta és kifagatod mit tanult.

2022. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha gondolod beajálhatlak egy magán tanárhoz. Nem tudom online válal -e embereket, de egy próbát megérhet.


Írj privátba ha érdekel és beszélek vele.

2022. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egy virág elég bonyolult forma, először valami egyszerűbbet fess, pl. alma, narancs, hagyma, egyszerű váza.
2022. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1-es: Bob Ross nekem egyelöre túl "haladó", de ismerem.

2-es: Sajnos nincs lehetöségem órákat venni, de köszi a felajánlást.

3-as: Az egyszerü formákkal nincs gondom, de egy képet nem tudok összehozni, mert három alma nem egy kép...

2022. aug. 8. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatnál videókat nézni arról hogyan csinálják és el lesni a trükköket, hogy hogyan csinálják.


Nekem sokat segített mikor annak idején a rajztanárom megértette velem hogy ne fénymásoló szerűen próbáljam lerajzolni a dolgokat.


Vagy amikor megfigyeled festénél hogy a komolyabb festők sokszor csinálnak egy alap felületet majd arra fel festik a többi árnyalatot.


Abból is tanulhatsz ha rajzokat festményeket keresel és figyeled az ecset használatot vagy ceruzás rajz esetén hogy hogyan rajzolták meg.

(persze a festmények esetén olyat kell keresni ahol látszanak is az ecset vonások)


Ezenfelül sok sok gyakorlás. Élvezd. Csak akkor van értelme és akkor lesz igazán eredménye.

2022. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, megpróbálom.

Egyelöre élvezem, hogy "játszok a szinekkel", és sokszor lesz valami pozitív belöle, csak éppen nem az, amit elképzeltem.

2022. aug. 8. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az is érdekes, ha az ember egy kis kép egész kicsit részletét próbálja megfesteni, ami képként nem is értelmes/felismerhető. Ilyenkor lehet gyakorolni, hogy valóban annak a területnek csak a színére figyeljünk. Ha ez így érthető.
2022. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá Georgia O'Kaffe képeire, ő is virágokat rajzolt, de iszonyatosan felnagyítva.

Nálad az lehet a gond, hogy nem ismered a virág szerkezetét. Előbb skiccelj sokat, ugyanazt a virágot több szemszögből, hogy megértd a formát!

2022. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!