Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Honnan származik az a mítosz,h...

Honnan származik az a mítosz,hogy egy művésznek szegénynek KELL lennie?

Figyelt kérdés

Nagyon elterjedt nézet ez sok művész körében,legyen szó festőkről,írókról,zenészekről hogy a pénzkeresés mint cél,csak kis mértékben is jelen van,akkor az minden esetben megöli a mű értékét. Hogy nem köthetsz kompromisszumokat,mert akkor nem is vagy igazi művész...

De a történelemben rengeteg ellenpélda van arra,hogy egy művész akkor is lehet sikeres,ha emellett kiváló üzletember is. Picasso nagyon gazdag volt és egész életében gyönyörű nők vették körül,Michelangelo sosem készített semmit kedvtelésből,kizárólag eladásra készített szobrokat és festményeket és korának egyik leggazdagabb embereként halt meg. Hitchcock nem csak kiválóan rendezett,de a marketinghez is értett és ünnepelt rendezőként 200 millió dolláros vagyonnal halt meg. Persze nem minden művész gondolkodik így,de nagyon sok helyen találkozok ezzel a gondolkodásmóddal. A középkorban teljesen természetesnek számított hogy a mestert megfizetik és eszükbe sem volt éhezni és szenvedni a művészetért.



2022. aug. 23. 03:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Művészettörténész ismerős szerint ez a 19. századtól kezdve terjed, azelőtt elfogadott volt, ha egy alkotónak szponzorai vannak. Érdekesség, hogy a 19. század után elterjedt filmművészetre már nem terjedt át, csak a már akkor is létező művészeti ágakra (festészet, költészet, írás, zene) alkalmazzák.

Sok alkotó szándékosan igyekezett felépíteni a szegényember-imázst, Petőfi pl. egyáltalán nem szegénységben nőtt fel, mint sokan hiszik (az apja tönkremenetele később történt).

2022. aug. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
81%

Talan mert ha parancsra penzert csinalod, akkor az eroltetett lesz? Ennyire nem egyertelmu?

Plusz nem is a sajat muved, hanem vki otletenek a megvalositasa.

Plusz azert is szegenyek, mert inkabb azzal akarnak foglalkozni, amivel szeretnenek, pl muveszettel es nem mennek el mellette a gyarba robotolni, ezert szegenyek maradnak. Aztan lehet vkit felkapnak. Szponzorok meg azert lettek csak kesobb mert meglattak a piaci rest hogy sok muvesz van sok mukedvelo es nekik el lehet adni tehat lehet belole penzt csinalni, ez sem a muveszekert van/volt vagy a muveszetert.

2022. aug. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem kell csak a pénzért,nem ezt mondtam! És hoztam fel példákat,hogy lehet úgy is létrehozni művészeti értékeket,ha az ember a profittal is törődik.
2022. aug. 23. 07:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ez nem így működik, a megrendelő ugyan elmondja mit akar, de a te stílusod és ötleteid használod. Ha nagyon pattog, visszamondod a rendelést. Senkinek nem vagy kötelező dolgozni, és egy befutott művész válogathat a megrendelők között. Ismerek olyat, akihez 3 éves várólista van, és meg a listár is csak sorsolás utján kerülhetsz fel.
2022. aug. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 Szegény Michelangelo, akinek egyetlen saját műve sincs... /s
2022. aug. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
5/ Én bővebben írtam volna, de ... aha
2022. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
Az életből. Azért elég sok művész nélkülözött a történelem során.
2022. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
Az hogy KELL az viszont csak magyarázkodás - szerintem.
2022. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell, de nekem valahogy hitelesebb.

Rapper példákkal, Majkánál ezerszer hitelesebbek nekem az underground arcok, mint pl Funktasztikus, Bobafett, vagy épp Pí.

De itt is van kivétel, pl Krúbi

2022. aug. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
* mármint, hogy Krúbi nem szegény, nekem mégis hiteles.
2022. aug. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!