Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik festmény volt rátok a...

Melyik festmény volt rátok a legnagyobb hatással?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi vagyok, hogyan gondolkodtok az adott festményről, mit jelent számotokra. Természetesen többről is írhattok, ha nehéz választani :)

2022. nov. 23. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Magányos cédrus. Magamat és az életemet jelképezte már gyerekként is. Van benne valami elhagyatottság, fájdalmasan szép szomorúság ugyanakkor béke és lélekig hatoló csend, mely jótékonyan körbefon.
2022. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó. Milyen jó kérdés ez! Nem tudok egyet választani.

Fridának több festménye is nagy hatással van rám. Hieronymus Bosch-nak is. Szeretem Van Goghot.

Legnagyobb hatása, talán a A sikoly (Skrik) Edvard Munch- képnek, legalábbis ez egy olyan festmény ami többször eszembe jut egy-egy emberi életérzés kapcsán, mint hasonlat, mint egy érzés nagyszerű kifejeződése.

A Ludwig Muzeum egyik kiállításának hála megtaláltam a kedvenc kortárs, magyar festőmet, több képe is nagyon tetszik, de azért választok kedvenc képet, hogy megmutathassam: Szűcs Attila, : [link] és hogy ez miért? Erről valahogy úgy érzem, hogy ez én vagyok, az én lényemmel azonos. A többi képe is csodálatos!

2022. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Munkácsy trilógia. Meglepett a mérete.
2022. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
A Sikoly Munch-tól nekem is és gyerekkorom óta szeretem Dalí festményeit. Illetve Goya fekete képei, amik a házában voltak.
2022. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok képet szeretek, de valahogy ez a festmény fogott meg leginkább Munchtól: [link]


Pedig ebben a korszakában sokszor festett az elmúlásról, más komolyabb témákról, de az, ahogy a húgát megjeleníti, abban van valami mélyebb, ami talán kifejezi azt, amit a nőkkel kapcsolatban általában érzek.


Ezen is ő van: [link]

2022. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15%

Orsós Léonárdótól a "Gombolyaggal játszó Szűz Mária a csatkai búcsúban", az valami fenomenálisan szuggesztív a szinte plasztikus fény-árnyék hatásokkal és a kompozíció finoman kidolgozott kis nüanszaival, ezt mindenkinek látnia kéne egyszer az életben.

Egyébként hátul ki kell nyitni és rakni bele két ceruzaelemet, mert akkor villognak is a ledek a Szűzanya glóriájában, úgy érvényesül igazán a revelatív üzenete.

2022. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mészöly Géza: Balatoni halásztanya
2022. nov. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!