Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan érhetem el a kívánt...

Hogyan érhetem el a kívánt gitártónusokat?

Figyelt kérdés
Régóta gitározok, mindig a játékra koncentráltam és sose a hangszínekre. Mennyi munka lehet benne hogy az általam kedvelt zenék felvételeinek tónusait reprodukáljam, hogy jöhetek rá mit kell használjak? Mennyire számít maga a gitár, mennyire a pedál, mennyire a keverés? Többféle dologra képes lehet 1 pedál?

2022. dec. 16. 23:43
 1/4 anonim válasza:

[link]


ez a cucc állítólag megkeresi a gitár hangját

2022. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


itt van magyarul bocs

2022. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Legegyszerűbben valami komolyabb gitár multival.

Nekem Line6 Helix van, ez mindent tud, amit csak akarhatok.

2023. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sound nagyon nagy része a kezedben van, szóval nagyon jól tetted, hogy közel kerültél magához a játékhoz, piszkosul nagy előnnyel indulsz.


Nagyjából ki lehet nyomozni, melyik felvételen miket használtak és hogyan. Multidon, vagy akár szoftverekben is, ha össze tudod pakolni annak a ládának az impulzusválaszába (ami hasonló mikrofonozás) azt az ampsimet, erősen hasonló effektláncon (különösen a legendás pedálok szimulációi tudnak hol így, hol úgy elvérezni), akkor beállítgatással kell tudj játszani fül után, és tied a győzelem.


Persze többnyire nincs ekkora szerencsénk, és parametrikussal meg random tube distortionnel és társaikkal fogunk tényleges alkotómunkát végezni lehetőleg úgy, hogy kezdetnek kicsit még jobb is legyen a sound, úgyis másképp kell majd elrontani a mixben, mint az eredetit. :)

2023. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!