Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha sokáig van feltekerve egy...

Ha sokáig van feltekerve egy vászonkép, az rosszat tehet?

Figyelt kérdés
Vakrámán volt, megvasaroltam es ujra ra kene tetetni, meg ra is fogom, csak nem volt időm. Feltekerve van ilyen pvc csoben. Baj lesz belole ha sokaig ugy van? Kiteritve nem fert ugy el a szobákban, hogy biztonsagban maradjon. Jelenleg 2 hete van igy.

2023. jan. 21. 18:05
A kérdező szavazást indított:
Baja lesz
Nem lesz baja
4 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én festő tanárom azt tanította, hogy ha feltekerjük, akkor kifelé legyen a festék, hisz így akkor a megszáradt festék részek nem feszülnek egymásnak. De ha már feltekerted akkor kb. mindegy, legközelebbre mondom.
2023. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja kifele van amugy :) de thx a tippet! Vegre tudom az okat!
2023. jan. 26. 07:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Szuper! igen, kifelé tekerve rések keletkeznek, amelyek eltűnnek, amikor kiegyenesedik.

Azon is múlik, hogy milyen régi kép, de leginkább beszélj egy restaurátorral. Szerintem, ha felhívod pl. a Magyar Nemzeti Galéria restaurátor osztályát, akkor ott megmondják neked.

2023. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!