Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a neve annak a mesének,...

Mi a neve annak a mesének, ahol a lány 7 évig varrja a ruhát a fiútestvéreinek? Vagy.. ha nem is 7 évig, de a 7 fiútestvérének?

Figyelt kérdés
Nem sok részlet rémlik a meséből, de olyasmi igen, hogy van egy lány, aki csak akkor menekülhet meg, ha ruhát varr a fiútestvéreinek. Vagy a fiú testvérei menekülhetenek meg/változhatnak vissza, ha a lány megvarrja a ruhát/blúzot. Valami ilyesmiről szól a mese...

#mese #7 éves #ruhát varr
2023. jan. 26. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hans Christian Andersen "A vadhattyúk" című meséjére gondolsz, amiben eredetileg 11 egy fiútestvér van, de több változatban csökkentették a számukat.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=x9-jUQvvNEo

2023. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én "A hat hattyú" címen ismerem, Grimm meseként.
2023. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is Grimm “A hat hattyú” mesét ismerem. És 7 (6?) évig nem szabad megszólalnia, és csillagvirágból varrja az ingeket és az ingekkel lehet a hattyúvá változtatott testvéreiről leszedni a varázslatot.
2023. jan. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább mese típus, magyar változata is van, A tizenkét varjú.
2023. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, ezt kerestem!:)
2023. jan. 26. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3, Hat évig, mert hat fiú van, ő a hetedik testvér. :) Hat év alatt készül a hat ing, csak mivel a rusnya anyós miatt meg akarják égetni, az utolsónak nem készül el az egyik ujja, így a legkisebb fivér félszárnyú marad.
2023. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, emlékszem. Nagyon jó mese, gyerekként is nagyon szerettem, izgultam, hogy sikerüljön legyőzni a gonoszt. Nem tudtam elképzelni, hogy lehet csillagvirágból ruhát varrni :)
2023. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a könyv. Nekem is megvan, még kicsi koromban kaptam, az egyik kedvenc mesekönyvem volt anno.

2023. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!