Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért fest mindenki így?...

Miért fest mindenki így? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Valamiért rám jött az, hogy én festeni akarok. Eddig még sosem festettem vászonra csak sima rajzlapra, de azt is még talán általánosban. Megvettem a vásznat és minden kelléket, megvan a kép amit festeni szeretnék. Néztem festős videókat, hogy azért ne úgy essek neki hogy azt se tudom mit csináljak de nem értem hogy mi ez a festési technika. Akárhány videót láttam mindegyikben az van hogy a színeket egymásra festik. Pl.: Valaki festeni akar egy nagy tavat, körülötte mondjuk fákkal fűszálakkal. Akkor miért festi az egész vásznat kékre mint a tó színe és utána a kék színre festi a fát/fűszálat. Mire jó ez? Nem egyszerűbb meghatározni hogy akkor oké ez a tó ott a fa és akkor nem egymásra festem? A festékkel is spórolok a száradási idővel is. Vagy ez csak számomra nem érthető?

2023. márc. 2. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

És körberajzolnál a tó kékjével minden fűszálat, hogy kihagyd a helyüket?

Egyrészt sokkal bonyolultabb, másrészt nem is lesz szép, olyan lesz, mint a kisgyerek színezője attól, hogy össze-vissza irányokban pingálsz.

2023. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki mindkét módszert, akkor rájössz! A fö témákat körülfesteni gyakorlatilag lehetetlen, ezért szokás elöször a hátteret festeni és arra a motivumokat.
2023. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Idő, pepecs, önszivatás lenne. A több festékréteg tartósabb. Alapozás se véletlen van.


Digitális rajzban is megfelelő réteg kezeléssel könnyítesz magadon és előbb lesz sikerélményed.


Vannak festékek, technikák, ahol szükséges a területes haladás, de az más téma.

2023. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!