Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A 19. századi szimbolista és...

A 19. századi szimbolista és az impresszionista mozgalmi ágak felfogásaikban és céljaikban miben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az impresszionisták célja az volt, hogy a valóság megjelenítésére törekedjenek a lehető legpontosabb módon, az érzékek által közvetített pillanatnyi benyomások és élmények alapján. Az impresszionista művészek gyakran kültéri festéseket készítettek, hogy a természetet és az emberi életet ábrázolják, és hangsúlyozták a fény és a szín jelentőségét.


A szimbolisták viszont az érzelmekre és az elmére összpontosítottak, és céljuk az volt, hogy olyan műveket hozzanak létre, amelyek mélyebb érzelmi hatást váltanak ki a nézőből. A szimbolista művészek gyakran absztraktabb formákat és szimbólumokat használtak, hogy kifejezzék az érzelmi és spirituális valóságot, és a művészetüket gyakran összekapcsolták a filozófiával, a vallással és az irodalommal.


Tehát az impresszionizmus és a szimbolizmus eltérő művészeti megközelítést követtek, az impresszionizmus inkább a valóság ábrázolására összpontosított, míg a szimbolizmus inkább az érzelmi és spirituális valóság kifejezésére törekedett.

2023. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
66%

Mesterséges intelligencia válasza:


Szimbolizmus vs impresszionizmus



Z. F.

A 19. századi szimbolista és az impresszionista mozgalmi ágak felfogásaikban és céljaikban miben térnek el egymástól?

A szimbolizmus és az impresszionizmus két különböző művészeti stílus volt a 19. században, melyek eltérő felfogásokat és célokat képviseltek.


A szimbolizmus egy olyan művészeti irányzat, amely a 19. század végén fejlődött ki Franciaországban. A szimbolista művészek a valóságot nem a szó szerinti értelemben, hanem inkább a szimbólumok és az allegóriák segítségével fejezték ki. Az őket érdeklő dolgokat, érzéseket, gondolatokat és tapasztalatokat gyakran megfogalmazták álomszerű vagy misztikus formában. A szimbolizmus célja a művészi kifejezés magasabb szintjére való emelése volt, ahol a művész a belső érzésvilágot igyekezett megjeleníteni.


Az impresszionizmus a 19. század közepén alakult ki, és a valóságot a pillanatnyi benyomások, érzések, fények és színek ábrázolásával próbálta megjeleníteni. Az impresszionisták elutasították az akadémiai művészetet, és az életet, a természetet és az embert próbálták megörökíteni festményeiken. Céljuk az volt, hogy új művészeti kifejezésmódot teremtsenek, és átadják az élet örömét és szépségét a nézőnek.


Az impresszionizmus és a szimbolizmus közötti legfontosabb különbség abban rejlik, hogy az impresszionisták a külső világot próbálták megörökíteni, míg a szimbolisták a belső érzésvilágot igyekeztek kifejezni. Az impresszionisták az életet, a természetet és az embert ábrázolták, míg a szimbolisták az őket érdeklő dolgokat, érzéseket, gondolatokat és tapasztalatokat próbálták megjeleníteni. A szimbolizmus inkább a misztikus, a személyes és a szubjektív megjelenítésre törekedett, míg az impresszionizmus az érzéki és a megfigyelő jellegű ábrázolásra helyezte a hangsúlyt.


Összefoglalva, az impresszionizmus és a szimbolizmus két különböző művészeti irányzat volt a 19. században, melyek eltérő felfogásokat és célokat képviseltek. Az impresszionizmus a külső

2023. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
világra összpontosított, a valóság pillanatnyi benyomásainak és érzéseinek ábrázolására törekedett, míg a szimbolizmus a belső érzésvilágra, az álmokra, a gondolatokra, a misztikus és allegorikus jelentésekre összpontosított. Az impresszionizmus egy láthatóbb, megfigyelő jellegű művészeti irányzat volt, amelyet a valóság érzéki megjelenítése motivált, míg a szimbolizmus inkább a belső élmények és érzések, az eszmék és a misztikus tapasztalatok kifejezését tartotta fontosnak.
2023. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

Tökéletesen használható ötcsillagos válasz! Ehhez nincs mit hozzátenni. Köszönöm szépen!


#2

A mesterséges intelligenciát mellőzzük inkább, maradjunk meg emberi szinten.

Mesterséges intelligencia ellenes vagyok,; veszélyesnek tartom, dermesztő jövőképpel!

Köszönöm megértésedet!

2023. márc. 16. 01:22
 5/13 Mézga Krisztina ***** válasza:

2-es

Ez a büdös MI tökéletes választ adott, már csak azért is, mert engem igazolt. Uis az 1-es válasz első mondatába bele akartam kötni: "Az impresszionisták célja az volt, hogy a valóság megjelenítésére törekedjenek...", mert ez a megfogalmazás kicsit ellentmond a mondat következő részével: "az érzékek által közvetített pillanatnyi benyomások és élmények alapján."

Mert hogy az impresszionizmus igencsak egy szubjektív szemüvegen keresztül jelenítette meg a valóságot, amit sztem ez a büdös ChatGPD tökéletesen válaszolt meg:

"Az impresszionizmus a 19. század közepén alakult ki, és (!!!)a valóságot a pillanatnyi benyomások, érzések, fények és színek ábrázolásával(!!!)

próbálta megjeleníteni. Az impresszionisták elutasították az akadémiai művészetet, és az életet, a természetet és az embert próbálták megörökíteni festményeiken. Céljuk az volt, hogy új művészeti kifejezésmódot teremtsenek, és átadják az élet örömét és szépségét a nézőnek."

A lényeg a "pillanatnyi benyomások, érzések... stb."

Úgyhogy Kedves Kérdező!

Tetszik-nem tetszik, nekem az MI válasza sokkal pontosabb és kifejezőbb.

DE!!! Amúgy az MI-vel kapcsolatban végül is igazad van: MINDMEGFOGUNKHALNI!!!😂😂😂

2023. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Az az Igazság, hogy én el sem olvastam a MI válaszát, ezért nem tudom, mi van benne. És nem is fogom elolvasni! Ignorálom!


Életbe vágóan komoly a dolog! Egy hosszú, mély és aktuális téma...

Nem muszáj meghalni, ha megtaláljuk a vészkijáratot!

2023. márc. 22. 16:14
 7/13 anonim válasza:

Bizony durva az MI. A hónapban egyedi nőnapi és névnapi köszöntő verseket irattam vele, megadva, hogy nelyik költő stílusában legyen, a személyre szabottsághoz pár adatot.

Képeket is fest hasonlóan...


Sokmilliárd oldalnyi információból fog majd mindenre pillanatok alatt választ adni, értelmesen értékelni fogja azt is, hogy melyik információ mennyire megbízható. És persze az alkotók értékrendje szerint...


#2

2023. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik, csak egy kicsit sokszor kamuzik. Nem értem miért, de ha valamit nem tud akkor ahelyett hogy leírná ezt, inkább sokszor kitalál valami fszságot.
2023. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Avair2010 válasza:
Reméljük, erről senki se fog tételt húzni az egyetemen. :D
2023. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mézga Krisztina ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hiába ignorálod, vészkijárat sztem nem lesz. Egy-két hanapja jelent meg az OpenAllnak ez az MI-je, a 3.5-ös, már a 4-esnél tartunk, állati sebesen folyik a fejlesztés. Annak ellenére, h már kimondták: az MI-k veszélyesek lesznek az emberi társadalmakra.

A profit azonban profit. S minden téren ez megy, ezért nincs hatékony természet- vagy környezetvédelem, ezért nem csökken a fogyasztás, s folytathatnám.

Sztem egy fejlett MI majd gyököt von, s ha addig nem mi nyírjuk ki egymást, le fogja vonni a következtetést: az emberi faj veszélyes a bolygóra, annak élővilágára, így hát pusztulnia kell. S ki fogja találni, hogyan, h a többi faj ne sérüljön...

2023. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!