Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Temperára rá lehet festeni...

Temperára rá lehet festeni átlátszó lakkal?

Figyelt kérdés

Megeshet hogy nagyon hozzá nem értő kérdés, szóval ha valaki ért hozzá, segítsen légyszi:D

Ajándékot szeretnék készíteni, valamire ráfesteni temperávál, viszont szeretném vízállová tenni, ezért gondoltam a lakkra, csak nem tudom a kettő működik-e együtt. Tudom, hogy akrillal lenne érdemes, és azzal abszolút fixen működik a lakk (hiszen ahhoz vettem), de abból kifogytam, kevesebb színem van, stb... tehát tök jó lenne ha működne temperával, nem tudom mennyire naiv elképzelés:)



2023. ápr. 20. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajna a tempera szó elég megtévesztő, mert ha gyakorlatilag akvarell + fehér fedő festékkel készült "temperád" van , akkor az gouache.

Ehhez elvileg akril médium keverhető és akkor vízálló lesz, de nem próbáltam, viszont amit olvastam, ott azt írják, minél több médiumot raksz a festékkel annál kevésbé lesz mattos a színe, egyes esetekben csomóssá válhat, vagy a színe eltolódhat.

Elvileg lehet utólag vaxxal, vagy epoxigyantával vízvédő réteget felvinni.

Bárhogy is ne élesben próbáld ki egyiket se.

2023. ápr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nitro lakkal olyan lesz, mint egy olajfestmény.
2023. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!