Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudna esetleg valaki ajánlani...

Tudna esetleg valaki ajánlani egy jó kórust (vagy esetleg acapella csoportot) Budapesten?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon szeretnék kórusban énekelni és ezáltal egy jó közösséghez tartozni. Rólam annyit kell tudni, hogy 3 éves zenei előképzettséggel rendelkezem, mivel ennyi ideig hegedültem, ezért tudok kottát olvasni, de a kottából éneklés sajnos elég nehezen megy (és feltételezem ez hátrány egy kórustagnál). Viszont igyekszem fejlődni ezen a téren is. A hallásom elvileg jó, legalábbis ezt mondta a zenetanárom. Az én iskolámban sajnos nincsen kórus, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy hova érdemes csatlakozni és hogy zajlik egy ilyen jelentkezés.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2023. jún. 26. 13:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
Bolyki Soul & Gospel Kórus.
2023. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!! Utánanézek :)
2023. jún. 28. 11:13
 3/12 anonim ***** válasza:

“hegedültem, ezért tudok kottát olvasni, de a kottából éneklés sajnos elég nehezen megy ”


Hát akkor ez most hogy?!

2023. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok.

Kottaolvasás nélkül nem fog menni.

Énekelni tanultál-e?

Megélni nem fogsz belőle.

2023. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as: igazad van, kicsit nehezen érthetően fogalmaztam. Tehát: zenélni nyilván tudok kottából és a szolfézzsal sincs gond, de énekelni nem tudok kottából, vagy legalábbis nehezen. És természetesen nem szándékozom ebből élni
2023. júl. 20. 10:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ők aktívak e még. Korábban sok jót hallottam róluk és a fantasztikus felejthetetlen koncertjükön is voltam egyszer:


[link]

2023. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os. Nagyon szépen köszönöm! Meg fogom nézni! :)
2023. júl. 21. 22:34
 8/12 anonim ***** válasza:
2023. júl. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Javaslom a Vándor Kórust (Vándor Sándor alapította a 30-as években).

Folyamatosan van felvétel, és éppen neked valók a feltételek.

Sok sikert!

2023. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as: nagyon szépen köszönöm!! :D
2023. júl. 31. 11:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!