Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Párhuzamos anyák c. filmben...

Párhuzamos anyák c. filmben két fontos téma vegyül. Ahogy a cím is mutatja a fura gyerekcsere a fő téma, de a film vége másról szól, és a befejező szöveg történelmi emléket állít. Van valami párhuzam a két téma között?

Figyelt kérdés
Tök jó a film, meg hangulatos, de nekem fura, hogy két teljesen független témája van. Van valami, amit nem veszek észre, és van valami szimbólikus párhuzam is a két téma között? Ha nem esik le nekem elsőre, akkor azért olyan erős nem lehet.

2023. szept. 6. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az igazsághoz való jog.

Szóval nem két téma, csak más a szituáció.

2023. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazság? Az első esetben a tudáshoz való jogról lehet beszélni szerintem. Én nem mondanám, hogy igazságos a vér szerinti anyának adni a csecsemőt, ha hónapokig egy másik volt a gyereke. Bárkié meghalhatott volna csecsemőhalálban. Szerintem inkább igazságos lett volna hallgatni. De ez vita tárgya minimum, semmiképpen sem igazság. A másik esetben meg pláne nincs igazság, ott csak a kegyelethez való jog van.
2023. szept. 7. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Örülök ha egy filmet megbészélhetek, kielemezhetek valakivel.

Nem baj ha nem értünk egyet, így is érdekes a véleményed.

Tudom makacsnak tűnhetek de véleményem szerint e filmben az igazság kimondása a lényeg, legyen szó egy gyermekről vagy történelmi eseményről.

2023. szept. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Te összetéveszted az igazságot a valósággal, de oké, értem amit mondasz.
2023. szept. 7. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!