Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy szótag tarthat a következő...

Egy szótag tarthat a következő sorig egy versben? (időmértékes verselés)

Figyelt kérdés

Például, itt mi a helyes?


Szél viszi messze a fellegeket

- U U - U U - U U U

Felette lángol az ég.

U - U - U U -


Vagy:


Szél viszi messze a fellegeket

- U U - U U - U U -

Felette lángol az ég.

U - U - U U -


Ha minden szótag a magánhangzó előtt kezdődik, akkor a tizedik szótag "et F" (és akkor hosszú, két morás szótag) vagy csak simán "et" (és akkor rövid, egy morás szótag)? És akkor a második sor elején az az "F" hova tartozik?



2023. szept. 22. 20:20
A kérdező szavazást indított:
Rövid szótag (et)
Hosszú szótag (et F)
Hosszú szótag, de rövidként identifikálja magát
Nem tudom, én a szexualitás kategóriát kerestem, csak félrenyomtam.
4 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy versben a szótagokat csak a verssoron belül számolhatjuk. Egy szótag nem húzódhat át a következő sorra. Micsoda butaság!

A verssorokat osztjuk szótagokra, verslábakra. A verslábakon belül számoljuk a morákat. Esetünkben:


Szél vi-szi / mes-sze a / fel-le-ge- /ket


- U U / - U U / - U U / - / (daktilus/daktilus/daktilus/csonka láb

2023. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*A csonka láb is U, azaz rövid szótag. Bocsánat, véletlen volt!
2023. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet, hogy butaság, de én a poet.hu versszerkesztőjét használtam, mert lusta vagyok magamnak számolni a szótagokat. Ott találkoztam ezzel a problémával.
2023. szept. 23. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, versszerkesztő programot használni nem biztos, hogy minden esetben hasznos. Nem ismerem, biztosan tud jó dolgokat is, de ilyen esetekben hagyatkozz a józan felfogásodra.
2023. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!