Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Táblán, krétát használva meg...

Táblán, krétát használva meg lehet tanulni rajzolni?

Figyelt kérdés

Utána papíron is menni fog?

Vagy táblán ne is akarjak rajzolni, mert úgy nehezebb, máshogyan kell fogni a krétát mint a ceruzát?


Csak azért, hogy ne kelljen annyi papírt elhasználni. Egyszerűbb lenne mindig letörölni, amíg csak vázlatosan rajzolgatok.


Emlékszem, hogy régen a rajztanár a táblára is tökéletesen rajzolta fel a hasábokat, kockákat, stb..



jan. 16. 12:46
1 2
 1/11 Thunderfairy ***** válasza:
18%
Papiron gyakorólj. És kezdetbe keres egy elismert művészt. Ne tanárt hanem egy olyan művészt akinek kiállításai vannak és szép életszerű festményei meg rajzai.
jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

1


Nem beszélni jól magyar...


Amúgy biztosan Random Jóskával fog foglalkozni egy elismert művész...



De a kérdés is egy vicc... Vagy komoly? Radírról hallottál már, kérdező?

Amúgy csak szólok, a művészkedés költséges hobbi. Szóval ha még papírra se akarsz áldozni, akkor bele se kezdj.

jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Legalább az első válaszoló nem volt arrogáns.

Rendben, akkor elkészítek egy képet, majd az egészet kiradírozom, hogy újra hasznosíthassam a papírt… Látom, megértetted a kérdést.

És nem tudom honnan vetted, hogy a költségek miatt szeretnék kevesebb lapot használni..


#1 Köszönöm a tanácsot.

jan. 16. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A ceruza kezelése egészen más, mint a krétáé, de még a pasztellkrétáé is más egy azt (több rétegben) megtartani tudó hordozón (pl. rücskös v. bolyhos felületű papír), mint egy kemény táblán. De ha csak a ceruzánál maradunk, azon belül is eltérő egy kemény és egy puha használata. Ajánlatos többfélét venni a B-s tartományban.


A ceruzánál világos alapra dolgozunk sötéttel, az árnyékok mélységének megragadása a cél. Ez elengedhetetlen egy kezdőnél, aki komolyan veszi a tanulást. Még könnyebb is, mint sötétből haladni a világos felé, mert gazdagabban lehet kezelni a tónusokat.


Nem utolsó sorban a régi munkák összevetése az újabbakkal is tanulságos, már csak ezért sem érdemes így hozzáállni.

jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt ne akard be kamuzni, hogy környezetvédelmi okokból nem akarsz papírt használni. Csak szólok, hogy ha megveszed, ha nem, ugyanannyi fát fognak kivágni.
jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az agyad fejlődik ilyenkor, majdhogynem mindegy, mivel rajzolsz. Mimden eszköz más, nyilván, de az elején inkább a szemmértéket, a látást kell fejleszteni. Ez bármilyen eszközzel megy. Akár iskolai füzetbe is rajzolhatsz golyóstollal, sok rajz kijön kb 200 forintból.
jan. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden eszköz, alapanyag és technika más.


S nem véletlen a ceruzarajz az alap.


Egyes nem igen van képben a dolgokkal.


Ugyanis rengeteg olyan művész van jelen az oktatásban, akik elismertek szakmailag is.


Nekem az általános iskolai rajztanárom elismert ember szintén, későbbiekben a művészeti suli tanáraim szintén.

Rengeteg kiállításra vittek, olykor sajátjaikra is vagy/és kortárs alkotók munkáinak megtekintésére.


Szóval nem fekete-fehér ez a témakör.


Egy kérdést feltennék:

Kedves, kérdező! Miért akarsz a táblán krétával rajzolni?


Emellett javaslom a Rajz ABC című könyvet, amely kb összefoglalja azon alapokat, amiket művészetiben is tanultunk éveken át heti 9-15 tanórán keresztül. +ugye a házik.

jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ui.: a papír alapú gyakorlás is más, emellett maradandó.

Érdemes "dokumentálni" a fejlődést.


Maximum x idő után, ami tényleg vacak vagy csak elrontott vázlat akár felhasználhatod magát a papírt más alkotáshoz vagy leadhatod újrahasznosításba.


Ha nagyon spúrkodni akarsz: lehet venni nyomtatólapot több százas pakkban jelképes összegért.


Pl az ötletvázlataimat jómagam ezen olcsóbb lapokra skiccelem s teszem el mappába genothermbe csúsztatva.

Van egy pár vaskos mappám.


Időnként pedig van, hogy az elfeledett ötlet pl a jelenben életmentő vagy aktuális már, mert megengedhetem azon alapanyagokat, eszközöket, amiket fiatalabbként nem igazán a szűkös pénztárca miatt.

jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Egyáltalán nem a költségek miatt kérdeztem.


Megvan a Rajz ABC könyv. Meg még sok másik is.

Pont egy ilyen könyvből való tanulás kapcsán jöttem rá, hogy akár táblán is gyakorolhatnék, mert kb tele rajzoltam egy A3-as rajztömb felét vonalakkal, körökkel, egyszerű ábrákkal. Ezeket nincs értelme megtartani.


Csak az ilyen kezdetleges rajzokat gyakorolnám táblán, vagy pl. portréhoz az arányokat begyakorolni. Ilyesmire gondoltam.

Később természetesen papírra rajzolnék.


Annyi lett volna a kérdés, hogy ez így ér-e valamit. Vagy megtanulok táblán egyenes vonalakat húzni, utána meg rajzlapon kezdhetem elölről. Mindegy, kipróbálom.


Köszönöm a válaszokat!

jan. 19. 01:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy ér, mert az agyadat fejleszted. A legtöbben nem nézegetik utolag, hohy jaj milyen kört rajzoltam 2 hónapja. Gyakorlatilag a legtöbb rajzodat úgyis ki fogod dobni, mert nem fog elférni.
jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!