Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik ez az idézet és miből van?

Melyik ez az idézet és miből van?

Figyelt kérdés
Asszem valamelyik görög eposzból, talán az iliász, de ott nem találtam. Arról szól, hogy a csávó fejti ki a csajnak, hogy ha újászületnének másik testbe ő akkor is megtalálná, és vele lenne, meg hogy ez meg az lenne, úgy is megtalálná. Légyszi segítetek?

febr. 23. 15:29
 1/6 anonim válasza:
0%

Azt hiszem, tévedésben leledzel!

A görögök nem írtak cigány emberekről eposzokat.

febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az Akhilleusz dalában van egy nagyon hasonló idézet, de biztosan máshol is megjelenik.
febr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es, légyszíves azt a hasolnó idézetet be tudod ide másolnk vagy privátba elküldeni?
márc. 4. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Máshogy van, mint ahogy emlékeztem rá, de természetesen


„Egyedül érintésből, szaglásból tudtam felismerni; Vakon ismerném meg, mellesleg a lélegzete is jött, és a lába a földnek csapódott. Megismerném őt a halálban, a világ végén." –

márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
márc. 4. 16:41
 6/6 anonim válasza:

Köszönöm a lepontozást!

Aki tette, fogalma sincs arról, hogy a "csávó" cigány nyelven cigány férfit jelent. A "csaj" pedig cigány lányt.

Van még mit tanulnotok, maradjunk annyiban.

márc. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!