Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csinált már itt valaki ilyet?...

Csinált már itt valaki ilyet? Mennyit fejlődhetek 100 nap alatt?

Figyelt kérdés

18-án elkezdtem egy "rajzolj 100 napig" kihívást. Lényegében minden nap rajzolok valamit, általában egy oldalnyit (egy órát töltök vele kb). Jelenleg még karokat és lábakat gyakorlok, a végcél pedig teljes alakok anatómiailag korrektül való megrajzolása referencia nélkül.

Vajon sikerúlhet elérnem a kihívás végére?



márc. 23. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sikerül
márc. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Ha van benned annyi akarat és elszántság, na meg persze sok türelem, akkor nincs lehetetlen a számodra!

Ahogy mondani szokták... "Mindent lehet, csak akarni kell!"

márc. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ezt hosszú éveken át kell kitartóan gyakorolni. Nem úgy megy hogy 100 nap és már fényképszerű, pontos a rajzod. Addig gyakorold amig el nem éred. Mi olyan sietős vele?
márc. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a fényképszerűség a cél, nem is az élő emberek. Persze a száz nap után is folytatni fogom, de ez egy kihívás lényege, hogy minél többet kihozz magadból egy bizonyos idő alatt.
márc. 23. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért néha egész alakot is rajzolja, ne csak 100 napig külön a testrészeket. Azt is gyakorolni kell, hogyan passzolnak össze. Használj referenciát, modellt, tutorialt, bármit, ami szükséges. Sok sikert a projekthez, én egy-egy hónapot is alig tudok végigcsinálni (MerMay vagy InkTober, ilyesmik), úgyhogy egy ilyen hosszúba bele sem kezdek. Nagyon tudom csodálni, aki végigviszi, eredménytől függetlenül.
márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokáig abban a hibában voltam, hogy egyből egész alakokat próbáltam rajzolni. Aztán rájöttem, hogy ahhoz hogy az sikerüljön elébb az alapokat kell megtanulnom. Így minden testrészt (beleértve a csontokat és izmokat) megtanulok egyenként és úgy már amikor testeket rajzolok tudni fogom, hogy mit hogyan kell.
márc. 23. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen így van. Az is kell, persze, de egész alakot is gyakorolj közben. Különben akármilyen tökéletesen tudsz kart, lábat, orrot rajzolni, a végeredmény aránytalan lesz. Ha tudsz németül, ajánlom a CoRe csatornát YouTubeon. Nagyon jó turorialokat csinál, vannak videók az egyes testrészekről, sok az arcról, és egész alakos is. Perspektívával együtt. Nagyon hasznos tippeket is ad az önálló gyakorláshoz.
márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyén függő, hogy az illetőnek megvannak-e azon motoros képességek halmaza mely szükséges az adott művészeti ághoz.


Hazudnék, ha azt írnám, mint egyesek, hogy "csak akarni kell", mert vannak dolgok, amik nem így működnek.


A gyakorlás és folyamatos fejlődés mindenkinek kell.

A tehetséges embereknek is.


Az más kérdés, hogy ki milyen alap képességekkel rendelkezik.

Magasabb szintű képességgel rendelkezők mimdig előrébb lesznek, mint akiknek nincsen érzékük.


Mindenki önmagához mérten el fog érni egy szintet s önmaga határát.


Ezekkel pedig nem árt tisztában lenni, hogy ne érjen jellemetlen csalódás.


Az alapoktól érdemes startolni. Művészetin se véletlen rajzolnak 1-2évig alap dolgokat, mint pl kocka, téglalap, henger, stb egészen a drapériáig.

A szerkezeti rajz és alapok berögződése nélkül nem érdemes tovább haladni.


Épp úgy, mint a baba amikor járni tanul. Nehezen megy, fókuszál, igyekszik ráérezni, idővel pedig olyan természefes lesz, mint a levegővétel.


100 nap napi 1 órával kevés.

márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez már csak természetes 8-as.

Mint fentebb említettem a 100 nap után is folytatni fogom...


Én egyébként Chommang-ot nézem youtubeon.

márc. 25. 07:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!