Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Petőfi Sándor:Itt van az ősz...

Petőfi Sándor:Itt van az ősz itt van újra Itt van az ősz, itt van ujra, S szép, mint mindig, énnekem. Tudja isten, hogy mi okból Szeretem? De szeretem.

Figyelt kérdés

Az Isten, ha a mi egy Istenünkről van szó nem görög stb istenekről akkor nagybetű.

Petőfi kicsivel írta?


2010. okt. 27. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Igen és megszegte a 3dik parancsolatot, hogy Isten nevét hiába szádra ne vedd. És mivel ebben a mondatban az isten csak olyan értelemben van benne, hogy "ki tudja miért", így az említett parancsolattal ellentétes.

De hát senki sem tökéletes.

Petőfi rulez

2010. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit ilő volna tudni hogy ez egy szólás azt jelenti nem tudom, semmi köze az istenhez mert ez egybe tertozik.
2010. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Sőt Petőfi tagolta, pedig népiesen mondták így is tudjisten, tuggyaisten.
2010. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írta rosszul, mert ez egy kifejezés, és kifejezésekben nem írjuk nagybetűvel.
2010. okt. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy én nem vagyok tanár?
2010. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A volt magyar tanáraim, és tanítónő anyukám szerint se írta rosszul, ez egy kifejezés, ez így helyes. Istent akkor írjuk nagy kezdőbetűvel, ha róla van szó a szöveg jelentése értelmében, de itt nincs, ez a kifejezés azt jelenti, hogy "nem tudom", így alakult ki, így használta a nép.
2010. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Adjon Isten-itt is Róla van szó és naggyal írjuk!

Ha Őt említjük akkor Róla van szó!

Ha meg nem akarjuk emlegetni akkor mondjuk, hogy nem tudom.

Egyébként nem vitát akartam kezdeményezni, csak kérdezni, hogy helyes mert idézni akartam...

2010. okt. 29. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!