Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik tök élethűen le tudnak másolni egy fényképet, de fejből (vagy modellről) nem biztos, hogy meg tudnak rajzolni egy portrét?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Első lépésnek tökéletes. Van egy elmélet mely szerint három lépés megtétele után válhatsz művésszé

1.- lemásolod a valóságot tökéletessen

2.- változtattsz rajta, stilizáliod, vagy vmilyen stilus szerint utánzod

3.- kialakítod saját művészi stílusod


az nem igazi művész aki csak azért rajzol non-figuratív ábrákat mert csak azt tud hanem mert azzal fejezi ki magát.

2010. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyakorlás vagy tanulás szempontjából én is szoktam fényképeket használni, szó se róla, de az, hogy úgy lemásolja, mintha fénykép lenne, háát...
2010. nov. 10. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Na ez vagyok én :)


Fényképről élethűen le tudom rajzolni az alanyt, de élő modellel, és fejből ez nem nagyon menne.

Egyrészt, mert a fényképen közelről meg tudom nézni, hogy helyezkednek el a ráncok, miképp fénylik a szembogár - élőben nem hiszem, hogy értékelnék, ha jól belemásznék valakinek az arcába, méghozzá órákon keresztül.

És bevallom, csalni is szoktam: a fej körvonalának néhány pontját általában lemérem vonalzóval., ugyanis az aránnyal gondjaim vannak. De mivel nem művésznek készülök, teszem, amit tudok :)

2010. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mutatnál pár rajzot?
2010. nov. 10. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is fényképről másolok. 1 éve rajzolok, gondoltam kezdetnek jó, de most már tovább kéne lépnem.

Csendéleteket nem igazán szeretek rajzolni, modellem meg nincs.

Az a gondom a nem képről rajzolással, hogy egy idő után másak lesznek a fényviszonyok, elmozdul amit rajzolok stb., ezért összeszoktam csapni (nekem az is 3-4 óra, és persze nem olyan úgy, mint a képről rajzolt.

De képről tényleg tudok. Legalább pénzt is keresek vele.

Persze jó lenne lemenni nyáron a Balatonhoz, és ott élőben rajzolni. Talán majd pár év múlva.

2010. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Én fényképről szoktam festeni valami egészen mást, mert mindig átalakítom olyanra, amilyennek látni szeretném.

Nem bírom ki hogy tökugyanazt rajzoljam. Az unalmas lenne :)

2010. nov. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mondanám, hogy tehetséges rajzoló, de semmiképpen nem művész.
2010. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!