Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet egy ókori görög...

Hogyan lehet egy ókori görög szobor üreges?

Figyelt kérdés
Rajzon néztünk szobrokról képeket, és láttuk, hogy az egyik üreges. Ha fémből lenne vagy gipszből öntve akkor érteném, hogy hogy csinálták, de ez kőből van kifaragva.
2009. jan. 17. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul láttátok a rajzon. Én elég sok görög szobrot láttam már Európa múzeumaiban, de egyik sem volt üreges, illetve nem volt rajtuk lyuk, amiből erre következtethettem volna. Valószínűbb, hogy a fényképezett szobor már nem teljes, hanem töredék, csak az ép oldaláról fényképezték.
2009. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát mi úgy láttuk, rákérdeztünk, a tnő azt mondta ürges, de nem tudja miért. MOndjuk elég kicsi volt a kép, lehet hogy mégsem az :)
2009. jan. 17. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
vagy valamilyen utánzat volt nem rendes kő
2009. márc. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
vannak olyan szobrok amiket több részből raktak össze és a részeket egyenként üregesen kifaragták, hogy a súlyuk könnyebb legyen.
2009. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!