Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nevek kellenének?...

Milyen nevek kellenének? Önmagamtól nem túl sok jut az eszembe.

Figyelt kérdés

Karácsonyi sztorit szeretnék írni.

Lehet, hülyén hangzik, de manókról, meg ott a Télapó házában/körül történő dolgokról. A főszereplő gy manó lenne (nem meglepő), aki valamiért mindenben le van maradva a társaitól, és bármit csinál, az rossz. (lány manó)

De gondolkodásban, és persze kíváncsiságban is eltér a többiektől, úgy értem, sokkal előrébb van náluk, és rengeteg dolgot tud kitalálni. Csak hát, ebből néha balhék vannak. De egy nap olyasmi történik, amit nem várt.

Ezt úgy gondolom, nem a legfontosabb most leírjam, mert a kérdésemnek nem ez a lényege.

Hanem az, hogy nem igazán tudok neveket kitalálni a manóimnak. Először is, igazi, rendes nevek (mint Anna), vagy inkább kitalált, viccesebb nevek (Mogyoró) kellenének.

Ezt alapjába véve egy komolyabb, de mégis a gyerekek nyelvére lefordított történetnek szánom. A tartalmat majd elmondom, mert ezt így nem túl könnyű komolyan venni.

De bármilyen névjavaslatot elfogadok. Kérlek, segítsetek!


2010. dec. 4. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

hát szerintem Behind the Name-en kéne keresgélned, ezek pl kelta nevek: [link]

Itt a nevek jelentését is leírja, ami neked azért jó mert így hozzáigazíthatod a neveket a sztoridhoz.

2010. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben a történetet szeretnéd inkább hangsúlyozni, szerintem maradj a kevésbé beszédes neveknél, mert esetleg a vicces és/vagy beszédes nevek elvonhatják a gyerekek figyelmét a mondanivalóról.


Ha én írnék ilyen történetet, akkor maradnék a magyaros hangzású keresztneveknél, amiket akár becézve is lehet használni (virágneveket a lányoknak), vagy nem létező, legalábbis ismeretlen neveket használnék. Esetleg lehetne mellé érthető de nem túl beszédes vezetékneveket rakni.


Példaképp leginkább a Gyűrűk Ura hobbitneveit tudnám felsorolni, szerintem az etalon ebben a témában :)


Ja, neveket közvetlenül nem emelnék át sehonnan.

2010. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha manókról van szó, akkor jobbak lennének a beszélő nevek, vagy hasonlók. Pl. Batyu, Csücsök, Szikra, Parázs, Zsálya, Pihe, stb.
2010. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én erdei növényekről és gombákról nevezném el őket: Zuzmó, Moha, Páfrány, Vargánya, Szamóca
2010. dec. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!