Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire értékes egy reprodukció?

Mennyire értékes egy reprodukció?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy könyvet, amiben Rubens festményeiről írtak, amelyek bizonyára nagyon értékesek. De mi a helyzet egy reprodukcióval? Az is ér valamit?
2010. dec. 6. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen.

Nyomtatott képnél annyit ér, amennyi a nyomtatás és a keret.

Ha festő készítette a reprodukciót, ott már bonyolultabb a kérdés, számít például, hogy mennyire jól sikerült, mennyire értékelik a festőt, stb.

2010. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én egy olyan képet láttam, amit festettek, szerintem jól sikerült (már amennyire laikusként értek hozzá :-) ), nagyon hasonlított az eredetire, viszont a festő szerintem nem túl híres. Én magam sem hallottam még róla soha és neten se nagyon találok róla semmit.
2010. dec. 6. 15:41
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Sok amatőr szebben fest, mint némelyik művész, de az érték, mindig piac és névfüggő.Nem minden esetben a művészi értéket kell megfizetni, néha a név fontosabb.
2010. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos, de közel nem annyit mint az eredeti. Hiába szép, hiába ugyanolyan, az nem az. És ha megnézel egy Picasso képet mondjuk, abban sem az a drága, hogy milyen szép, hanem hogy ő csinálta.
2010. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdés még, hogy milyen értékre gondolsz. A piaci értéknél sokat számít, hogy ki festette.

Volt egy tanárom, aki 40 évvel ezelőtt járt mindenféle galériákba, és megvette az ismeretlen művészek alkotásait potom pénzért. Volt hozzá érzéke, ma szinte mind komoly értéket képvisel.

2010. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!