Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen általános szabadkőműves...

Milyen általános szabadkőműves motívumokat ismertek?

Figyelt kérdés
Körző, derékszög, függőón, vakolókanál, szintező, 24 inches mérce, kalapács, Boaz, Jachin, lángoló csillag, Nap, Hold, létra, lépcső, mozaikpadló, koponya, koporsó, kasza, homokóra és méhkas. Van még több?
2010. dec. 26. 15:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Az ég- és földgömböt kihagytam, na de ezeken kívül?
2010. dec. 26. 15:48
 2/9 A kérdező kommentje:
Nah meg a piramis meg a Mindent látó szemet is.
2010. dec. 26. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
rózsakereszt
2010. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
-.- Az a rózsakereszteseké.
2010. dec. 26. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ég áldjon meg minek kérdezed ha meg is válaszolod egyből? Persze biztos van még bőven, de te általánosakat kérdeztél. Boltív volt? Néha máltai kereszt, bár az inkább a velük kapcsolatban lévő lovagrendekre lehet jellemző. Fene tudja, ami elsőre eszembe jutna azt mind kilőtted.
2010. dec. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, de azért kösz, a boltívről még nem tudtam. :-)
2010. dec. 30. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Én is csak onnan tudtam hogy az összeesküvéselméletes videókba mindig beleveszik a boltíves céglogókat is. (I'm loving it)

Na meg ha már boltív akkor említsük meg a zárókövet is, persze arról mindenki tud aki látta/olvasta a Davinci kódot.

2010. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az az Elveszett jelképben van, nem?
2010. dec. 30. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:

fekete-fehér színek


két oszlop (Jákin és Boáz)


Rózakereszt: az "ezoterikus" szabadkőműves vonalon használják.


Pentagram: szintén.


Hatágú (Dávid) csillag: a magasabb szinteken használják.

2011. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!