Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire befolyásol a párválas...

Mennyire befolyásol a párválasztásban a zenei ízlés?

Figyelt kérdés
Pl. a jelenlegi barátommal szinte abszolút nem egyezik a zenei ízlésünk, egy- két példától eltekintve, amit közösen szeretünk, vagy utálunk:D Ez engem eléggé zavar, mert nekem a zene az életem, az első számú szerelmem, és ha pl. mutatok neki egy általam imádott darabot, nem fedezi fel benne azt, amit én. Amit meg ő hallgat, én tartom értéktelennek. Hogy vagytok ezzel? Törekedtek a közös ízlésre? Azt hozzátenném, hogy az ízlésem nagyon széles skálán mozog: komolyzene, népzene, rock, elektronikus, néha jazz stb. Szinte mindegy, csak legyen benne valami plusz, amit nem lehet megfogalmazni.
2011. jan. 11. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

semennyire nem befolyásol


párom mikor megismertem tuc-tuc zenét hallgatott,meg nótármary vagymi üvöltött a kocsijából...

2 hét alatt átszoktattam rammsteinra és tankcsapdára:D

neki sosincs ideje zenét keresgetni,én irok neki cd-ket ki,azt hallgatjuk amit kiirok épp...sokmindent szeretek,tud válogatni...amit nem szeretek,olyan a közelébe sem kerül...meg van oldva

amugyis csak kocsiban hallgatunk zenét,ha épp mégsem tetszik amit betesz,átkapcsolok rádióra vagy teszek be mást,nem szokott ellenkezni:)

annyira meg nem vagyok rákattanva semmilyen zenére,hogy 2 mondatnál többet kellene róla beszélni,anyit meg ő is tud bármelyikről:D

23/N

2011. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vicces helyzet, mert én komolyzenével foglalkozom és nagyon kényes vagyok arra, hogy igényes legyen a zene, amit hallgatok. Ő meg hááát...

De megoldottuk, mindkettőnknek fejhallgató és kész :D

Mondjuk legalább a koncertjeimre eljön, tehát valamilyen szinten ránevelem a dologra talán :)

2011. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem semennyire sem befolyásol, de a zene az életemben nem központi kérdés, általában a csöndet részesítem előnyben. Mások számára esetleg fontosabb a zene. Nekem az egyik kedvenc zeneszerszámom a füldugó, ez ugyanis tökéletes csendet tud teremteni számomra zajosabb környezetben is :)


"az ízlésem nagyon széles skálán mozog: komolyzene, népzene, rock, elektronikus, néha jazz stb. Szinte mindegy, csak legyen benne valami plusz, amit nem lehet megfogalmazni."


Ez a "plusz" a személyiséged egy tulajdonsága, ami nagyon bonyolultan, kifürkészhetetlenül alakult ki, ezernyi régi emlékhez, gondolathoz kapcsolódhat stb.


Ezt a "pluszt" azonban ebben a formában más nem érzi, csak te. Vagy érzi 2-3 olyan zenében, amiben te érzed, de másikban nem. Viszont érzi 5 másik zenében, amiket te meg utálsz.


Ezek a megfogalmazhatatlan pluszok elég gyakran szubjektívek, ami nem jelenti, hogy nem léteznek, azt viszont jelenti, hogy mások nem lesznek rájuk érzékenyek.

2011. jan. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsóé különösen érdekes volt. Nos, azért szerintem lehet különbséget tenni egy Holdfény szonáta meg egy zámbó dzsimi dal között.
2011. jan. 12. 08:13
 5/7 anonim ***** válasza:

én is rengeteg zenét hallgatok: rock, dubstep és egyéb igényesebb elektromos cuccok, reggae...

ha rákérdezek és kiderül, hogy igénytelen slágerféle mocskokat hallgat (amik a rádiókban hallhatóak) az elég nagy csalódás és könnyen elveszi a kedvem tőle, szóval fontos, de nem kikerülhetetlen probléma.

17f

2011. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem nem befolyásol, mivel a zenei ízlésem tényleg elég szélsőséges, ha arra várnék, hogy találkozzak egy olyan emberrel, aki hasonló zenét hallgat mint én, akkor szerintem elég sokáig kéne várnom, szóval nem befolyásol.
2011. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik volt barátommal teljesen ütközött az ízlésünk, és a végén már szinte nem is hallgattunk zenét, mert tudtuk, hogy a másik csak fintorog rá... :S

A mostani barátommal viszont teljesen egy hullámhosszon vagyunk ilyen téren. Mondjuk, mikor ezredszerre beteszi a Szextárgyat meg a S.E.X-et, akkor kezd idegesíteni, de azért szeretem :) Ő meg elfogadja, hogy elalélok Kurt Cobain zenéjére :)

2011. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!