Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a rajzokról?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2011. jan. 22. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de még van hova fejlődni. Mindenesetre érdemes lehet művészeti irányba tovább tanulni.
2011. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm. ezt szerettem volna megtudni, hogy érdemes e azzal próbálkoznom. :)

esetleg mi az, amin szerinted legfőképpen van javítani való?

2011. jan. 22. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én átlagosan jónak mondanám...jól rajzolsz, de nem mondanám, hogy született tehetség vagy...az átlaghoz képest jók a rajzok, de ha csak a tehetséges rajzosokkal hasonlítanám össze, azt mondanám, nem üti meg a mércét...


sok javítanivalód van még: az arányokra figyelj oda, arra, hogy pl az emberi arcok részei ne tolódjanak el ide-oda, mintha egy torz tükörben nézted volna az alanyt, az árnyékolás, tónusozás majdnemhogy hiányzik, sokkal részletesebben, az apróságokra is odafigyelve dolgozz ki mindent...


nem tudom, élő modellekről, képekből, vagy fejből rajzolsz, de elő modelleken gyakorolj, mert úgy érsz el a legtöbbet, és nem ártana, ha profi segítséget is igénybe vennél, amennyiben tényleg ezzel szeretnél foglalkozni

2011. jan. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszenek. Nagyon stilizálsz, szinte nem is árnyékolsz, az elsőn szerintem borzasztó a kompozíció, a 2-on deformáltak az alakok, a 3-on is összevissza vannak odadobálva a testrészek (farok, hasvonal, bal váll pl.) annak ellenére, hogy másolat, és ráadásul maszatolsz is. A 4-en nem tudom megállapítani, mi van a lány kezében, a bal keze mintha ki lenne törve, aránytalan a teste (nézd meg a szélességét, főleg a vállait), és a kabát ráncolódása sem jó.

Nem mondom, hogy reménytelen vagy, egy 13 éveshez képest egész jó rajzok, de mondjuk 16 körül szerintem már gáz az ilyen szintű aránytalanság, ha ezzel akar valaki foglalkozni. Ha tényleg érdekel, akkor ásd bele magad nagyon sürgősen és alaposan, és főleg az anatómiát és a tónusozást nézd át. Nem gond, ha másolatokon gyakorolsz, de azok legyenek alaposak, ahhoz, hogy megismerd azt, amit később ábrázolni akarsz.

2011. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18 vagyok és képről rajzolok. nem tanultam eddig még semmit a rajzolásról, csak úgy magamtól. kösz a véleményeket.
2011. jan. 23. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén először azt hittem kb 12 éves rajzok,nem kioktatásként mondom,de nagyon nagyon sok gyakorlás kell még,hogy ezzel foglalkozhass.

Csak ismételni tudnám az előttem szólókat,nincs árnyék,maszatolás,torzult alakok stb.

Amiket itt mondok azt kérlek ne sértésnek vedd,segíteni szeretnék.

Persze nem mondom,hogy reménytelen eset vagy sőt egyáltalán nem csak még rengeteget kell fejlődni,hogy foglalkozhass vele.

Szóval én 17 évesen mondom ezt úgy hogy 2,5 éve tanulom és ha nálunk még az első évben is elő állt volna valaki egy ilyen rajzzal,azt nem köszönte volna meg.Itt nem csupán a rajz minőségéről van szó,hanem hogy ne kerülje el a szekér a lovat,tehát nem portréval kell kezdeni a rajzolást!Egyelőre ezt el kell felejteni.

Először egyszerű formákkal kell kezdeni:kocka henger stb.Majd ha tudsz kockát rajzolni(nem könnyű!) akkor jöhet a továbbfejlesztés (pl asztal),ugyan ez a hengerrel(pl üveg).Ha már ezeket tudod,akkor állíts össze egy csendéletet,ahol már egymáshoz is kel viszonyítani a tárgyakat és nagyon fontos a kompozíció.Először csak vonal rajzban,amikor ez már jól megy akkor jöhet az árnyékolás,persze ezt folyamatosan bővíted.Először egy kocka,utána egy henger utána meg egy kocka és egy henger kompozíciója,majd jöhetnek üvegek,poharak dobozok végül drapéria.

Ha már jól megy a csendélet akkor már jöhet az ember.Ajánlom kérj segítséget egy szakembertől.

Ha ezzel szeretnél foglalkozni,nem lehetetlen,de nem is munkával jár,de ha mégis emellett döntessz sok szerencsét kívánok!

2011. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!

nekem az a véleményem, hogy mindenki tud rajzolni, csak keveseknek van hozzá türelme. nekem van, hogy 15-20 órába telik megcsinálnom egy a/4-es képet...nem hiszem, hogy sok embernek lenne hozzá türelme, legtöbben 10 perc után már megunják az adott képet. nem szabad sajnálni az időt rá, és persze nem lehet egyből tökéletesen rajzolni, gyakorlás is kell hozzá.

pl én kb 10 évvel ezelőtt kezdtem el tök egyszerű graffitiket, egyszerű alakokkal, egy kép készen volt kb 5-10 perc alatt is, de azok úgy is néztek ki.... :D sok ilyet csináltam, és így utólag visszagondolva hasznosnak látom, mivel sok éles egyenes vékony vonalat, íveket kellett húznom, és ezeket megtanultam egyenletesen, remegés nélkül és precízen csinálni. utána egyre komolyabb graffitiket csináltam egyre komolyabb karakterekkel....utána lassan elmaradtak a graffitik, és karaktereket csináltam csak. Már lassan ott tartok, hogy teljes fényképeket rajzolok fényképszerű minőségben, úgy, hogy aki 1cm-ről nézi, az se tudja megállapítani, hogy fényképet vagy rajzot néz-e. :)

És nem jártam művészeti iskolába, minden technikát, trükköt magamtól tanulta-tapasztaltam meg.

Ezt csak azért meséltem el, hogy lássad, hogy a rajzoláshoz rengeteg türelem kell, és sok gyakorlás, és a befektetett munka vissza fog köszönni a képekről. :)

2011. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

dehogy veszem annak, örülök, hogy leírtad a véleményed. holnaptól kezdve járok majd órákra. remélem júniusig kellőképpen fel tudok készülni. :)

utolsó: köszi, minden információnak örülök :P és ügyes meg nagyon tehetséges lehetsz, ha önerőből ilyen magasra fejlődtél :)

2011. jan. 24. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!